You are currently viewing Todd Haynes ve Joaquin Phoenix’ten Kuir Aşk Filmi Geliyor

Todd Haynes ve Joaquin Phoenix’ten Kuir Aşk Filmi Geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Joaquin Phoenix, hikayesini yazdığı LGBTQ+ aşk hikayesinde başrolü üstlenecek.

.

Joaquin Phoenix’in sıradaki projesi belli oldu. Oscar’lı aktör, “Carol“, “Far From Heaven” gibi filmlere imza atan Todd Haynes‘in +17 olarak derecelendirilen kuir aşk filminde başrolü üstlenecek.

Natalie Portman ve Julianne Moore başrollü son filmi “May December” için Cannes Film Festivali’nde olan yönetmen, IndieWire ile gerçekleştirdiği röportajda Joaquin Phoenix ile birlikte geliştirdikleri projeden kısaca bahsetti:

Sıradaki film Joaquin Phoenix’in bana getirdiği bazı düşünce ve fikirlere dayanarak geliştirdiğim orijinal bir senaryo. Temel olarak o hikaye yazarıydı ve birlikte yazdık. Ve önümüzdeki yılın başlarında filmin çekimlerini yapmayı umuyoruz. Bu, 1930’larda Los Angeles’ta geçen eşcinsel bir aşk hikayesi.

Haynes ayrıca Phoenix’in hikayeyi olabilecek en uç noktalara kadar itmekte ısrarcı olduğunu şu sözlerle belirtti: “Joaquin beni daha da ileri götürüyor ve ‘Hayır, hadi daha ileri gidelim’ diyordu. Bu bir NC-17 filmi olacak.

Son olarak Ari Aster‘in ülkemizde 9 Haziran’da vizyona girecek olan filmi “Beau is Afraid“de rol alan Phoenix önümüzdeki dönemde, Ridley Scott‘ın tarihi dramı “Napoleon” ve kendisine Oscar kazandıran “Joker“in devam filmi “Joker: Folie a Deux” filmleriyle izleyici karşısına çıkacak.