You are currently viewing Titanic Enkazında Kaybolan Denizaltı Film Oluyor!

Titanic Enkazında Kaybolan Denizaltı Film Oluyor!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Beş kişinin ölümüyle sonuçlanan Titan denizaltı felaketi sinemaya uyarlanıyor.

.

Titanic gemisinin enkazında kaybolan ve içindeki beş kişinin ölümüne neden olan Titan denizaltı trajedisi film oluyor.

Titanic enkazına 2019 yılından itibaren turistik turlar düzenlemeye başlayan OceanGate şirketine ait Titan aslında bir denizaltıdan ziyade batiskaf benzeri bir su altı aracı. Titan’ın yüzeyle irtibatı dalıştan kısa süre sonra kesildi ve arama kurtarma çalışmalarına rağmen bulunamayan aracın infilak ettiği ortaya çıktı. Titan’ın beş yolcusunun arasında OceanGate’in CEO’su Stockton Rush da yer alıyordu.

Daha önce Oceangate trajedesini konu alan bir belgesel diziye imza atan MindRiot Entertainment, şimdi aynı konuya odaklanan bir film projesi geliştiriyor. Filmin ortak yapımcılığını E. Brian Dobbins’in (The Blackening, Black-ish) üstlenecek.

MindRiot Entertainment’tan Justin MacGregor ve Jonathan Keasey tarafından yazılan senaryo, kazanın öncesini ve sonrasını anlatacak. Keasey yaptığı açıklamada “Filmimiz yalnızca su altında kalan trajediye karışanları ve ailelerini onurlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda günümüz medyasının doğasına ilişkin daha makro kaygılara da değinen bir araç görevi görecek.” dedi.

Titanic” filminin yönetmeni olan ve geminin enkazına defalarca dalış yapan James Cameron kazananın ardından ABC News’a konuşarak, bunun güçlü bir güvenlik siciline ve sıkı sertifika protokollerine sahip bir sektör için nadir görülen bir felaket olduğunu belirtmiş ve insanların bu tür girişimleri çok iyi planlamayı öğrenmesi gerektiğini vurgulamıştı.

James Cameron Kaybolan Denizaltı Hakkında Konuştu: Titanic’le Benzerliği Gerçeküstü!