You are currently viewing Timothée Chalamet’li “Wonka”dan İlk Fragman!

Timothée Chalamet’li “Wonka”dan İlk Fragman!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Timothée Chalamet, çılgın çikolatacı Willy Wonka’nın gençliğini canlandırıyor…

Warner Bros. Pictures, klasik Roald Dahl hikayesinin ve bu hikayenin 1971’deki Gene Wilder başrollü film uyarlamasının ön filmi olarak izleyicilerle buluşacak olan “Wonka“nın ilk fragmanını yayınladı.

Film, “Charlie ve Çikolata Fabrikası” romanındaki olaylardan yaklaşık 25 yıl öncesinde geçiyor ve Timothée Chalamet ünlü çikolata fabrikası sahibi olmadan çok önce, genç bir Willy Wonka’yı canlandırıyor.

Willy, egzotik seyahatlerinden topladığı şekerleme bilgisini kullanarak bir çikolata dükkanı açar. Kısa süre sonra kendisini tehlikeli Çikolata Karteli ile karşı karşıya bulur – Bay Prodnose, Bay Fickelgruber ve Bay Slugworth.

Filmin oyuncu kadrosunda Olivia Colman, Rowan Atkinson, Keegan-Michael Key, Paterson Joseph, Matt Lucas, Mathew Baynton, Paterson Joseph, Natasha Rothwell, Jim Carter ve Sally Hawkins gibi isimler yer alıyor. Ayrıca Hugh Grant da bir Oompa Loompa’yı oynayarak bu ekibe eşlik ediyor.

“Wonka”nın yönetmen koltuğunda “Paddington” filminin yönetmeni Paul King oturuyor. Filmin senaryosunu Simon Farnaby ile birlikte kaleme alan King, Entertainment Weekly ile konuşarak 1971 tarihli filmin “bir Willy Wonka filmi nasıl olması gerekiyorsa öyle hissettirdiğini” ve kendi filminin “o filme eşlik eden bir parça gibi” olduğunu söyledi.

Dahl’ın romanı 1971’deki “Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası” filminden sonra, Tim Burton tarafından 2005’te “Charlie’nin Çikolata Fabrikası” olarak bir kez daha beyaz perdeye uyarlanmış ve bu filmde Wonka’yı Johnny Depp canlandırmıştı.

“Wonka” 15 Aralık’ta sinemalarda!