You are currently viewing Timothée Chalamet, Tom Cruise’dan Aldığı Mektubu Anlattı: “Savaş Çığlığı Gibiydi!”

Timothée Chalamet, Tom Cruise’dan Aldığı Mektubu Anlattı: “Savaş Çığlığı Gibiydi!”

  • Post author:
  • Post category:haberler

Tom Cruise’un “Dune”dan sonra genç yıldıza uzun bir e-posta attığı ortaya çıktı.

.

Yükselen yıldız Timothée Chalamet‘nin GQ Magazine ile aslında daha çok “Dune: Part Two“nun tanıtımı için gerçekleştirdiği röportaj, filmin ertelenmesine rağmen yayınlandı. Oldukça uzun ve detaylı bilgiler içeren röportajda dikkat çekici kısımlardan biri Chalamet’nin Tom Cruise ile ilgili anlattıkları oldu.

Çok büyük bir “Top Gun: Maverick” hayranı olduğunu söyleyen genç aktör, “Dune” devam filmini çekerken tam sekiz kez sinemaya gidip filmi izlediğini, hatta kendisinin ve oyuncu arkadaşlarının filmi izleyebilmesi için bir sinema kiraladığını doğruladı ve filmin kendisine çok ilham verdiğini belirtti.

Ayrıca ilk “Dune”dan sonra Tom Cruise’un kendisine dublör eğitimi için ihtiyaç duyabileceği uzmanlardan oluşan bir liste içeren uzun bir e-posta gönderdiğini söyledi:

Temel olarak, Eski Hollywood’da olsanız dans eğitimi ve dövüş eğitimi alacağınızı ve bugün kimsenin size bu standardı uygulamayacağını söyledi. Yani bu size kalmış. E-posta gerçekten bir savaş çığlığı gibiydi.

Yönetmen Denis Villeneuve, Chalamet’in “Dune: Part Two” hazırlıklarındaki gelişmesini fark ettiğinden, Tom Cruise’un girişimleri karşılığını vermiş gibi duruyor. Villeneuve şunları söylüyor:

Onun Birinci Bölüme göre çok daha eğitimli olduğunu ve dövüş sahnelerine hazır olduğunu hissettim. İkinci Bölümdeki disiplin seviyesinden etkilendim. Biliyorsunuz, bir filmde başrol olduğunuzda bir baskı vardır, işinize yaklaşımınız ve disiplininiz mutlaka ekibin geri kalanı üzerinde dalga etkisi yaratacaktır.

Sete ilk gelen oydu ve her zaman hazırdı. Timothee’nin bu disiplini gerçekten benimsemesi ve benim için bu filmde gerçek bir başrol oyuncusu haline gelmesi beni son derece memnun etti ve etkiledi.

Chalamet ayrıca, Bob Dylan biyografisinde rol almak için “Dune: Part Two” rol arkadaşı Austin Butler‘ın “Elvis“e hazırlanmasına yardım eden ekiple (bir lehçe koçu, vokal koçu ve hareket koçu dahil) çalıştığını söyledi.

“Dune: Part Two” 15 Mart 2024’te sinemalarda olacak. Timothée Chalamet ise bundan önce, 15 Aralık’ta “Wonka” ile izleyici karşısına çıkacak.