You are currently viewing “The Nun II” Conjuring Serisinin En Karanlık Filmi!

“The Nun II” Conjuring Serisinin En Karanlık Filmi!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Filmin yönetmeni Michael Chaves’e göre serideki en karanlık ve şiddetli film geliyor…

New Line Cinema

Yönetmen Michael Chaves, “The Conjuring” (Korku Seansı) serisinin 2018 tarihli spin-off’u “The Nun“ın devam filminin, serinin bugüne kadarki en karanlık ve kesinlikle en şiddetli filmi olduğunu söylüyor.

Vizyona girmesine sayılı günler kalan “The Nun II” (Dehşetin Yüzü 2) ilk filmdeki olaylardan dört yıl sonra Rahibe Irene (Taissa Farmiga) ile başlıyor. Irene sakin bir hayat yaşamak için Romanya’dan İtalya’ya taşınmış ve bir manastıra çekilir. Ancak Valak’ın (Bonnie Aarons) onunla işi bitmedi!

Corin Hardy‘nin yönettiği ve 22 milyon dolarlık bir bütçeyle 365.6 milyon dolar hasılat elde ederek büyük bir başarıya dönüşen ilk filmin devam filminin gelmesi kaçınılmazdı ve sonunda hayranların birkaç yıllık bekleyişini sona eriyor. Filmin yönetmeni Michael Chaves, SFX ile konuştuğunda filmle ilgili olarak şunları söyledi:

Bence bu film daha da karanlıklaşıyor. Filmi gösterdiğimizde izleyiciler de bunu söyledi. Bu, bir Conjuring filminden beklediklerinden kesinlikle daha şiddetli.

Her zaman hassas bir dengedir. Kesinlikle korkutucu, bu konuda yüzde yüz olarak bekleneni yapıyor. Nasıl ki korku izleyicileri korku iştahını geliştirdiyse, şiddet iştahı da artmaya başladı ve dolayısıyla bu filmde bazı şiddet unsurları da var.

Chaves ayrıca, bunun Valak için yolun sonu olmadığını da söylüyor: “Filmde bir replik var: ‘İblisler sonsuzdur’. Onun her zaman farklı şekillerde burada olduğu fikrini seviyorum. İblis rahibe Valak hakkında anlatılacak daha çok hikaye olduğunu düşünüyorum.

“The Nun II” 8 Eylül’de sinemalarda!