You are currently viewing “The Last of Us”ın 2. Sezon Hazırlıkları Senaristler Grevi Nedeniyle Durdu

“The Last of Us”ın 2. Sezon Hazırlıkları Senaristler Grevi Nedeniyle Durdu

  • Post author:
  • Post category:haberler

Hollywood’lu senaristlerin grevi nedeniyle ertelenen yapımlar giderek artıyor…

HBO

Writers Guild of America’nın (Amerikan Yazarlar Birliği) 2 Mayıs itibariyle başlattığı grev çeşitli talk showları, dizileri ve filmleri etkilemeye devam ediyor. Grevden en son etkilenen yapım HBO’nun ilk sezonuyla büyük beğeni toplayan ve büyük bir hayran kitlesi oluşturan “The Last of Us” dizisi oldu.

İkinci sezon onayını, ilk sezon yayınlanmaya başladıktan kısa süre sonra alan dizide bu hafta başına kadar yeni sezon için hazırlıklar yapılıyor ve ekibe yeni katılacak oyuncuların seçmeleri sürüyordu. Ancak Variety’nin bildirdiğine göre WGA grevi nedeniyle ikinci sezon hazırlıkları askıya alındı.

İkinci sezon senaryosunun henüz yazılmadığı ancak oyuncularla, sezonun uyarlanacağı “The Last of Us Part II” oyunundan alınan sahneler üstünde çalışmaya başlandığı da belirtiliyor. Dizinin çekimlerinin 2024 başında Vancouver’da başlaması planlanmıştı ancak senaristlerin grev süresi uzarsa sarkmalar yaşanabilir.

Dizinin ortak yaratıcısı Craig Mazin, son günlerde Amerika Yazarlar Birliği üyeleriyle birlikte grev hattında görüldü ve şu anda projede, oyuncu kadrosunda bulunmak dahil olmak üzere, herhangi bir iş yapmıyor.

“The Last of Us” ilk sezonuyla bölüm başına ortalama yaklaşık 30 milyon çapraz platform izleyicisine sahipti ve sadece iki bölüm yayınlandıktan sonra ikinci sezon için hızla yenilendi. Yeni sezonda Pedro Pascal ve Bella Ramsey, Joel ve Ellie olarak geri dönecekler.