You are currently viewing “The Flash”ın Silinen Sahnesi, Michael Keaton’ın Neden Emekli Olduğunu Açıklıyor

“The Flash”ın Silinen Sahnesi, Michael Keaton’ın Neden Emekli Olduğunu Açıklıyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Flash, paralel evrene gidip Keaton’ın Batman’ini göreve döndürdü, peki Batman en başta neden emekli olmuştu?

Warner Bros.

DC Studios, yapımı türlü aksiliklerle uzayan “The Flash“ı nihayet bu yaz sinemalarda yayınladı. Film başlangıçta iyi eleştirilerle büyük beklenti yaratsa da hayranlar filmi gördükten sonra her şey değişti. Gişede tahmin edilen hasılatın çok altında kalan film, vizyona girdikten bir ay sonra sinemalardan kaldırıldı.

“The Flash”ta övülen şeylerden biri, Michael Keaton‘ın Batman olarak geri dönüşü ve Barry Allen için yeni bir tür akıl hocası gibi davranmasıydı. Keaton’ın Batman’i filmde karşımıza ilk çıktığında, onun suçla savaşmayı çoktan bıraktığını ve Wayne malikanesinde münzevi bir yaşama çekildiğini görüyoruz.

Batman sonradan Barry’e yardım etmek için kostümünü yeniden giyip maceraya atılıyor ancak film izleyicilere, Batman’in neden suçla savaşmayı bırakıp köşesine çekildiğine dair, “Gotham’ın artık suçtan arındırılmış olması” bilgisi dışında elle tutulur bir yanıt vermiyor.

Görünüşe göre bu yanıt aslında filmde vardı, ancak final kurgusunda kendisine yer bulamadı. Filmin dijital olarak yayınlanmasıyla açığa çıkan silinen sahnelerden birinde; Batman’in bir suçluyu çocuklarının önünde öldürdüğü ve bu olay ona kendi anne babasının gözleri önünde öldürülmesini hatırlattığı için artık emekli olma kararı aldığını ortaya koyuyor.