You are currently viewing “The Exorcist: Believer”dan Umutsuz Açılış

“The Exorcist: Believer”dan Umutsuz Açılış

  • Post author:
  • Post category:haberler

‘The Exorcist: Believer’ ilk hafta sonunda 28 milyon dolarlık gişe hasılatı yaptı.

Universal Pictures

Universal/Blumhouse imzalı “The Exorcist: Believer” vizyondaki ilk gününde 12 milyon dolar hasılat yaparak ılımlı bir başlangıç ​​yaptı. İlk haftasonunda ise ABD’de 28 milyon, dünya çapında ise 47 milyon dolar hasılat elde etti.

Aslına bakarsanız, bu yıl vizyona giren diğer korku filmleriyle karşılaştırıldığında kötü bir başlangıç ​​değil. “Exorcist: Believer”, “Evil Dead Rise” filminden geçen baharda kazanılan 24,5 milyon dolar ile “The Nun II”nin geçen ayki açılışında elde edilen 32 milyon dolar arasında bir yerde duruyor. Filmin vizyon öncesinde yapılan ortalama 30 milyon dolarlık başlangıç ​​öngörüsünün yalnızca birkaç adım altında.

Ancak The New York Times’a göre Universal, 2021’de “The Exorcist”in imtiyaz haklarını satın almak için 400 milyon dolar gibi devasa bir miktar ödedi. Bu haklar aynı zamanda Universal Studios tema parklarındaki Cadılar Bayramı labirentleri gibi diğer gelir akışlarını da içeriyor. David Gordon Green‘in yeni bir üçlemenin ilk filmi olan Exorcist: Believer’ın ardından ikinci film Exorcist: Deceiver‘ın da Nisan 2025’te yayınlanması planlanıyor.

Bu bilgileri göz önüne aldığımızda, “The Exorcist: Believer”ın açılış rakamları kötü bir alamet gibi görünüyor. Zira film eleştirmenler ve izleyiciler tarafından da olumlu geri dönüşler alamadı ve Saw X’e verilen puanların da altında kaldı. Yönetmen David Gordon Green’in “Cadılar Bayramı” serisini yeniden canlandıran üçlemesinin ilk filmi 2018’de olumlu geri dönüşler ve yüksek puanlamalar almıştı.

“Exorcist: Believer” ve “Saw X” ekim ayı boyunca korku hayranlarının dikkatini çekmek için birbirleriyle yarışacak. Bu iki korku filmi arasında, “Paw Patrol: The Mighty Movie” film ikinci haftasonunda 11,5 milyon dolar kazanarak ABD’deki toplam hasılatını 38,7 milyon dolara çıkardı.