You are currently viewing “The Black Phone 2” Ne Zaman Vizyona Girecek?

“The Black Phone 2” Ne Zaman Vizyona Girecek?

  • Post author:
  • Post category:haberler

Blumhouse korkusu “The Black Phone”un devam filmi ne zaman sinemalarda yer alacak?

Blumhouse / Universal Pictures

Yönetmen Scott Derrickson‘ın Joe Hill uyarlaması “The Black Phone“, geçen yıl sinemalarda büyük bir başarı elde etti ve “The Black Phone 2“nin resmi olarak onaylanması hiç de büyük bir sürpriz olmadı. Şimdi elimizde “The Black Phone 2” için bir vizyon tarihi var. Universal ve Blumhouse devam filminin tarihini 27 Haziran 2025 olarak açıkladı.

Akademi Ödülü adayı Ethan Hawke, kariyerinin en rahatsız edici rolünde, Joe Hill’in kısa hikayesine dayalı olan gerilim filmi “The Black Phone”un başrolünde yer alıyordu. Yapımcı Jason Blum’un (The Invisible Man, Get Out, Split) yapımcılığını üstlendiği ve Scott Derrickson ile C. Robert Cargill’in (Sinister, Dr. Strange) senaryosunu yazdığı “The Black Phone”; Ethan Hawke, Jeremy Davies, James Ransone, Mason Thames ve Madeleine McGraw gibi oyuncularla dolu bir kadroyla karşımıza çıktı.

İlk filmde, çekingen ama zeki bir çocuk olan 13 yaşındaki Finney, sadist bir katil tarafından kaçırılır ve bağırmanın pek işe yaramadığı ses geçirmez bir bodrumda hapsolur. Duvardaki bağlantısı kesilmiş bir telefon çalmaya başladığında, Finney katilin önceki kurbanlarının seslerini duyabildiğini keşfeder. Kurbanlar başlarına gelenin Finney’nin de başına gelmemesi için ona uyarılar göndermeye başlarlar.

The Black Phone, geçen yıl dünya genelinde 161 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmişti. Henüz yönetmen Derrickson’ın koltuğuna geri dönüp dönmeyeceği konusunda bir bilgi yok.