You are currently viewing Stephen King İmzalı “Hayvan Mezarlığı”nın Öncülü “Pet Sematary: Bloodlines”tan Fragman!

Stephen King İmzalı “Hayvan Mezarlığı”nın Öncülü “Pet Sematary: Bloodlines”tan Fragman!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Stephen King’in kült romanının hikayesi büyüyor…

Korku severler çok iyi bilir ki Stephen King’in “Hayvan Mezarlığı” dünyasında ölüm asla nihai son değildir. Ancak Ludlow’da ölülerin Dünya’da tekrar yürümesine olanak sağlayan kötülüğün kökenleri, lanetli mezarlığın hikayesinde anlatılmamış bir bölümüydü. Neyse ki Paramount+’ın yeni filmi “Pet Sematary: Bloodlines” bu durumu düzeltmeye geliyor.

Filmden yayınlanan yeni fragman, genç Jud Crandall’ın (Jackson White) hem memleketinin topraklarının altında bekleyen kadim tehditle hem de onu sonsuza kadar Ludlow’a ve onun lanetine bağlı tutacak karanlık aile geçmişiyle nasıl yüzleşeceğini anlatıyor.

Fragmanın ilk saniyelerinde Jud, Hayvan Mezarlığı’na götürülürken doğaüstü olaylarla hemen karşı karşıya kalıyor ve nesillerdir Ludlow vatandaşlarının her türden ölü şeyi oraya gömdüklerini ve gömülen her şeyin bir zamanlar oldukları şeyin çarpık bir versiyonu olarak yeniden dirildiğini açıklıyor.

Görünüşe göre bu alanda eskiden, kasaba halkını topraktaki her türlü kötü güçten korumak için ritüeller de yapılıyordu, ancak orijinal filmde de gösterildiği gibi, insanlar ölümü kabul etmeyi reddediyor ve cevap olarak Mezarlığa yöneliyor.

Jackson White’ın yanı sıra Jack Mulhern, David Duchovny, Forrest Goodluck, Henry Thomas, Natalie Alyn Lind, Isabella Star LaBlanc, Samantha Mathis ve Pam Grier‘ın rol aldığı filmin yönetmen koltuğunda Lindsey Anderson Beer oturuyor.

Stephen King’in 1983 yılında yayımlanan “Hayvan Mezarlığı” kitabı 1989, 1992 ve 2019’da beyaz perdeye uyarlanmıştı. Prequel filmininn hazırlıkları da 2019’daki modern uyarlamanın ardından, 2021 yılında başlamıştı. 6 Ekim’de Paramount+platformuna ekklenecek olan filmin ülkemizde hangi platformda izleyiciye sunulacağı henüz belli değil.