You are currently viewing “Star Wars: Lando” Dizi Projesi Filme Dönüştürüldü

“Star Wars: Lando” Dizi Projesi Filme Dönüştürüldü

  • Post author:
  • Post category:haberler

Donald Glover’ın Lando Calrissian olarak geri döneceği proje film olacak.

Disney

Daha önce Disney bünyesindeki Marvel Studios’un Don Cheadle başrollü “Armor Wars” projesini bir diziden filme dönüştürdüğünü duymuştuk. Şimdi aynı durum Lucasfilm’de de tekrarlanıyor ve uzun zamandır gündemde olan ancak ilerlemeyen “Star Wars: Lando” dizisi bir film projesine dönüştürülüyor.

2018’de çıkan “Solo: A Star Wars Story“de Donald Glover‘ın, orijinal Star Wars üçlemesinde Billy Dee Williams tarafından canlandırılan Lando Calrissian karakterinin gençliğine hayat vermesini takip eden dizi, ilk olarak 2020’nin sonlarında Disney Yatırımcı Günü kapsamında bir dizi olarak duyuruldu.

O dönemde “Dear White People”ın yaratıcısı Justin Simien de projeye eklenmişti. Ancak geçtiğimiz aylardaki yeni raporlar, son olarak Disney’in “Haunted Mansion” filmine imza atan yönetmenin bir süredir projeden uzak kaldığını gösteriyordu.

Onun yerine Donald ve kardeşi Stephen Glover, Lucasfilm’i heyecanlandıran yeni bir yaklaşımla yazarlık görevlerini üstlendi. İkilinin yazarlar grevinden çok önce sözleşme imzaladığı ve o zamandan beri bu konuda herhangi bir çalışma yapmadığı düşünülüyordu.

Stephen Glover, Pablo Torre Finds Out podcast’inde “Lando”nun film haline geleceği haberini kendisi verdi. Ayrıca stüdyonun da Variety’e dizinin filme dönüştürüleceğini doğruladığı bildiriliyor.