You are currently viewing “Spider-Man: Across the Spider-Verse” Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

“Spider-Man: Across the Spider-Verse” Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Filmin konusu hakkında yeni bilgiler paylaşıldı.

Sony’nin Oscar ödüllü “Spider-Man: Into the Spider-Verse” filminin ilk devam halkası olan “Spider-Man: Across the Spider-Verse” için geri sayım devam ediyor. Hayranlar, devam filminin sinema salonlarındaki yerini almasını beklerken, filmin konusu hakkında yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı.

Devam filmi, ilk filmin beğenilen animasyon stilini bir kez daha beyaz perdeye taşıyacak ve yapımcı Phil Lord’un açıkladığına göre, her biri farklı bir stili yansıtan 6 Örümcek Adam evrenini izleyiciyle buluşturacak. Miles Morales’in yolu tıpkı ilk filmde olduğu gibi birçok yeni Örümcek insanla kesişirken, önceki filmden Gwen Stacey de filmde önemli bir rol üstlenecek.

“Spider-Man: Across the Spider-Verse” 6 Farklı Evreni Tanıtacak

Gwen’in filmdeki varlığını fragmanlarda ve paylaşılan ilk karelerde görmüş olsak da, Sony’nin Spider-Man filmleri yapımcısı Amy Pascal, filmin odak noktasının Miles ve Gwen aşkı olacağını söyleyerek, Gwen’in hikayedeki önemine dikkat çekti.

Pascal, Empire’ın filme odaklanan sayısı için verdiği ve Empire Online haberinde de alıntılanan röportajında “Bir devam filminin tehlikesi, sırf daha büyük olsun diye daha da büyümektir, ama umursamadığınız sürece bütün abartı bir işe yaramaz. Ve en çok önemseyeceğiniz şey, genç Örümcek kahramanlarımız arasındaki bağlantıdır. Bu film, Miles ve Gwen arasındaki bir aşk hikayesi.” ifadelerini kullanıyor.

Tabii ikili arasındaki aşk kolay olmayacak, özellikle Gwen’in Daniel Kaluuya tarafından seslendirilen Spider-Punk/Hobie Brown ile olan ilişkisi göz önüne alındığında. Filmin ortak yönetmeni Kemp Powers “Orada bir kıskançlık var” diyor, “Miles, Gwen ile yeniden karşılaştığında, Gwen bale ayakkabıları yerine Spider-Punk’ın kendisine verdiği Converse Chuck Taylor’larını giyiyor. Miles ‘Bu ikisi ne kadar yakın?’ diye merak etmeye başlıyor.”

Akıllara durgunluk veren, çok yönlü, gerçeklik atlamalı çılgın bir yolculuğu büyük bir duygusal hikayeyle birleştirme amacı, “Across The Spider-Verse”i bu yılın En İyi Film Oscar’ı kazananı ile aynı diyara sokabilir. Yazar-yapımcı Christopher Miller, “Filmlerimiz, Daniels’ın Everything Everywhere All At Once‘da yaptıklarına benziyor” diyerek bu noktaya dikkat çekiyor: “Tüm gösteriye, aksiyona ve görsel deliliğe sahip olabilirsiniz, ancak bunun kalbinizde hissettiğiniz duygusal bir yolculuğa odaklanması gerekir.”

“Spider-Man: Across the Spider-Verse” 2 Haziran’da sinemalarda!