You are currently viewing Sony’nin Spider-Man Evreni “Madame Web”in Hikayesini Baştan Yazıyor

Sony’nin Spider-Man Evreni “Madame Web”in Hikayesini Baştan Yazıyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Dakota Johnson başrollü Spider-Man spin-off filmi Madame Web karakterinin orijin hikayesini değiştirecek.

.

Sony Pictures’ın “Venom” serisi ve “Morbius” gibi filmlerle büyütmeye başladığı Spider-Man evreninde merakla beklenen iki filmin vizyon tarihi giderek yaklaşıyor. Aaron Taylor-Johnson başrollü “Kraven the Hunter” 6 Ekim 2023’te, Dakota Johnson başrollü “Madame Web” ise 16 Şubat 2024’te sinema salonlarında olacak.

Her iki filmden de henüz resmi bir teaser ya da görsel paylaşılmadığı için hayranların merakı oldukça yüksek. Ayrıca filmlerin hikayelerine dair detaylar da tam olarak bilinmiyor. Çizgi roman okurları karakterlere ve hikayelere hakim olsa da film uyarlamalarında bunların değiştirilmesi mümkün ve görünüşe göre Madame Web konusunda da durum bu olacak.

Filmin yapımcısı Lorenzo di Bonaventura, filmin Madame Web’e yeni bir köken hikayesi vereceğini açıkladı. ComicBook.com’a verdiği bir röportajda di Bonaventura, Sony’nin bu yeni yaklaşımının hem uzun vadeli hayranları hem de yeni izleyicileri memnun edeceğinden de bahsetti.

Marvel Comics’te Madame Web, kehanet güçleri sayesinde Peter Parker’a çok yönlü maceralarında rehberlik eden yardımcı bir karakterdir. Karakter felçlidir ve örümcek ağı şeklindeki bir yaşam destek sistemine kalıcı olarak bağlıdır, lakabını da buradan alır. Bunun da ötesinde, Mademe Web oldukça yaşlı bir kadındır.

Dolayısıyla Sony başrol için Dakota Johnson’ı seçtiğinden beri karakterle ne yapacağı büyük bir merak konusuydu. Yapımcının açıkladığına göre, Sony, Marvel Comics’in Madame Web’in geçmişi konusunda çok fazla bilgi vermemesinden yararlanarak karaktere yepyeni bir orijin hikayesi verecek. di Bonaventura şunları söylüyor:

Yani, bu açıdan, eğer bir Örümcek Adam hayranıysanız, karakteri seveceksiniz çünkü onu çizgi romanlardan tanıyorsunuz, ki çizgi romanlarda o kadar büyük bir karaktere sahip değil, biz Madame Web’in başlangıç ​​hikayesini yapıyoruz. Ve böylece, o aslında çizgi romanda tanıdığınız kişi olmadan önce onunla tanışırsınız ve onun nasıl o kişi olduğunu anlarsınız. Bu yüzden, bunun hayranlar için gerçekten yepyeni bir alan olacağını düşünüyorum.

Sony, proje hakkındaki detayları gizli tutmaya çalışıyor ancak, Madame Web’in 2000’li yılların başında geçtiğini biliyoruz. Film bir köken hikayesi olduğundan, bu zaman atlaması sayesinde, Madame Web, Sony’nin şu anda keşfettiği diğer Örümcek Adam hikayelerine geçiş yapabilecek.

Daha önce Marvel’ın “The Defenders” ve “Jessica Jones” dizilerinin yönetmenliğini yapan S.J. Clarkson tarafından yönetilen “Madame Web”de Dakota Johnson’a Sydney Sweeney, Emma Roberts, Adam Scott, Tahar Rahim gibi isimler eşlik ediyor.