You are currently viewing Scorsese, Brendan Fraser’ın Tartışmalı “Killers of the Flower Moon” Performansı Hakkında Konuştu

Scorsese, Brendan Fraser’ın Tartışmalı “Killers of the Flower Moon” Performansı Hakkında Konuştu

  • Post author:
  • Post category:haberler

“Dolunay Katilleri”nde küçük bir role sahip olan Oscar’lı aktör Fraser’ın performansı izleyicileri ikiye bölmüştü…


Martin Scorsese, Brendan Fraser‘ın “Killers of the Flower Moon“daki performansını “mükemmel” olarak nitelendirdi ve rolün nasıl canlandırılmasını istediğine uyduğunnu söyledi.

The Whale” filmindeki performansı ile ilk Oscar’ını alan Fraser, filmde sadece birkaç dakika ekranda kalan sayısız karakter oyuncusundan biri olarak karşımıza çıktı ve Robert De Niro‘nun karakterinin avukatı W.S. Hamilton’a hayat verdi.

Fraser’ın bu birkaç dakikalık sahnelerindeki abartılı avukat rolü, genel olarak oyunculuk performanslarıyla beğeni toplayan filmde, hayranların ikiye bölündüğü bir tartışma noktası yarattı. Bazıları aktörün üslubunu eleştirip ciddi bir filmde fazla karikatürize durduğunu söylerken, bazıları rolün abartılı doğasının hikayeyle ve yönetmenin istekleriyle uyumlu olduğunu savundu.

Neticede usta yönetmen, LADbible ile yapılan röportajda, tartışma yaratan bu performansı savunarak ikinci grubu desteklemiş oldu. Scorsese şunları söyledi:

“Onun bir avukat için harika bir iş olacağını düşündük ve yıllar boyunca onun çalışmalarına hayran kaldım. Aslında sanırım sadece birkaç haftalığına filme geldi, özellikle de daha sonraki çekimlerimizdeyken.

Birlikte çalışırken gerçekten çok güzel vakit geçirdik, özellikle de Leo’yla. Özellikle de “boynuna ilmik geçiriyorlar, o seni kurtarıyor aptal çocuk” dediği sahnede.

Gerçekten, bizim için, tüm sahneyi Leo’nun üzerine yıktığını duyduğumuzda mükemmel oldu. Ve o cüssesi vardı, o zaman çerçevede büyüktü. O harika bir aktör ve onunla çalışmak harikaydı.

Başrollerini Lily Gladstone, Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro‘nun üstlendiği “Killers of the Moon” David Grann’in 2017’de yayınlanan ve Oklahoma’nın altındaki petrol hakları için Osage Yerli Amerikalılarının öldürüldüğü bir dizi cinayetin gerçek hikayesini anlatan kitabından uyarlandı.