You are currently viewing Sam Raimi’nin Yeni Korku Filminden Detaylar Ortaya Çıktı

Sam Raimi’nin Yeni Korku Filminden Detaylar Ortaya Çıktı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Raimi korku – komedi filmi “Send Help” ile yıllar sonra türe geri dönüyor.

.

Korku türünün efsane yönetmenlerinden biri olan Sam Raimi‘nin son gerçek korku filmi olan 2009 yapımı “Drag Me to Hell”in üzerinden on dört yıl geçtikten sonra, türe geri dönüşüne hazırlandığı bildiriliyor.

Sony Pictures’ın “Send Help” adlı filmi 2019’un Ekim’inde ilk duyurulduğunda adsız bir korku filmiydi ve Stephen King’in, sinemaya da aktarılan “Misery” eseri ile Robert Zemeckis‘in yönettiği, Tom Hanks‘in başrolde oynadığı hayatta kalma dramı “Cast Away“in karışımı olarak tarif ediliyordu.

O dönemde filmin konu detayları belli değildi ancak senaryoyu 2009 yapımı “Friday the 13th” filminin de senaryosunu kaleme almış olan Mark Swift ve Damian Shannon‘ın kaleme alacağı açıklanmıştı.

Şimdi, Word of Reel‘ın haberine göre filmin başlığının “Send Help” olduğu ve senaryosunun tamamlandığı ortaya çıktı. Komedi, macera ve korku filmi olacağı bildirilen “Send Help” Linda adındaki bir kadını ve onun rahatsız edici patronu Bradley’i konu alıyor.

Bir iş seyahati sırasında ikilinin uçağı ıssız bir adaya düşer ve tek sağ kalan onlardır. Güçlü hayatta kalma yetenekleriyle donanmış olan Linda, Bradley’nin canını kurtarmak için tek şansı olur. Habere göre filmin prodüksiyon süreci 2024 yılının başlarında başlayacak.

“Send Help” böylece Raimi’nin yöneteceği iddia edilen, Anthony Hopkins liderliğindeki 1978 yapımı “Magic” filminin yeniden çevriminin yayına yerleşti. Bu projeyi yapımcı Roy Lee geçtiğimiz yıl açıklamıştı ancak devam edip etmediği şimdilik belirsiz.

Daha önce Tobey Maguire başrollü “Spider-Man” üçlemesine de imza atan Raimi son olarak Marvel Studios için süper kahraman filmlerine geri dönmüş ve “Doctor Strange” devam filmi “Doctor Strange in the Multiverse of Madness“ı yönetmişti.