You are currently viewing Russell Crowe’un Başrolde Olduğu “Şeytanın Düşmanı”na Devam Filmi Geliyor

Russell Crowe’un Başrolde Olduğu “Şeytanın Düşmanı”na Devam Filmi Geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler
Screen Gems

Amerika ve birçok ülkede Nisan ayının ilk haftalarında vizyona giren, ülkemizde ise 5 Mayıs’ta izleyicilerle buluşacak olan “Şeytanın Düşmanı” filmi için şimdiden devam filmi hazırlıklarına başlandı.

Bloody Disgusting‘in duyurduğuna göre proje şimdilik erken geliştirme aşamasında dolayısıyla çok fazla ayrıntı yok, ancak Oscar ödüllü Russell Crowe‘un başrole geri dönmesi bekleniyor.

“Şeytanın Düşmanı” Vatikan’da gerçekten baş şeytan kovucu olarak görev yapan Peder Gabriele Amorth’un dava dosyalarına dayanıyor. İlhamını gerçek bir karakterden alsa da bu bir biyografi filmi değil; Peder Amorth’un Vatikan’ın “çaresizce saklamaya çalıştığı” asırlık bir komployu ortaya çıkardığı bir korku-gerilim filmi.

Yönetmenliğini Julius Avery‘nin (Samaritan, Overlord Operasyonu) yaptığı filmde Peder Amorth rolündeki Russell Crowe’a; Ralph Ineson, Alex Essoe ve Franco Nero gibi isimler eşlik ediyor.

Film ilk haftasında 18 milyonluk bütçesini 52 milyon dolar gişe hasılatı olarak fazlasıyla geri kazandı. İzleyicilerden ve eleştirmenlerden karışık yorumlar almış olsa da başarılı gişe hasılatı devam filmi için çalışmaları şimdiden başlatmış gibi görünüyor ve Peder Amorth’un uzun kariyerini göz önüne aldığımızda senaristler muhtemelen ilginç bir hikaye bulmanın sıkıntısını çekmeyeceklerdir.