You are currently viewing Randevunuzun Güvenilir Olup Olmadığını Nasıl Öğrenirsiniz

Randevunuzun Güvenilir Olup Olmadığını Nasıl Öğrenirsiniz

  • Post author:
  • Post category:Sohbet
  • Post comments:0 Yorum

Güven söz konusu olduğunda, potansiyel olarak güvenilmez bir kişiyi gösteren birkaç kırmızı bayrak vardır. Randevunuz aşağıdakilerden herhangi birini yaparsa, güvenebileceğiniz biri olup olmadığını yeniden düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Güvenilmeyen bir kişi, yaptığı yanlışlardan dolayı suçu başkalarına yansıtma eğilimindedir.

Güvenilmez bir kişinin ortak bir işareti, yalan söyleme eğilimidir. Güvenilmez insanlar genellikle yalan söylerken dudaklarını kıvırır ve yalan söylemekten zevk alırlar. Sonra kendilerini davranışlarının tamamen normal olduğuna ikna etmeye çalışırlar. Örneğin, belli bir saatte bir yere gideceklerini söyleyip geç kalabilirler. Veya size bir şey vereceklerini söyleyebilirler ama size vermeyebilirler.

Güvenilmez bir kişinin başka bir anlatı işareti, başkalarının duygularını umursamamasıdır. Hatalarından dolayı özür dilemek veya sorumluluk almak için zaman ayırmazlar. Bu davranış bir suçluluk ifadesidir ve genellikle onlara güvenmeyi zorlaştırır.

Bu tür güvenilmez davranışlar sosyopatlar arasında yaygındır . Bu, güvenilmez bir kişinin savunma mekanizmasıdır ve başkalarının güvenini kötüye kullanırken kendi yanlışları için başkalarını suçlamalarına izin verir. Kişisel bilgilerini isteyerek başkalarını manipüle edebilirler ve sonra aynı bilgileri geri vermezler. Üstelik paylaşmak istemedikleri gizli bir hayatları da olabilir.

Öz denetim eksikliği

Otokontrol, güvenilir bir kişiyi güvenilmez olandan ayıran bir niteliktir. Kendini kontrol etme, bir kişinin ayartmaya direnme yeteneğinin bir göstergesidir. Öz denetimden yoksun olanların sözlerini tutması veya sınırlarını tutması muhtemel değildir. Dürtüsel davranabilir ve yanlış olduğunu bildikleri şeyleri yapabilirler.

Ek olarak, kendini kontrol edemeyen insanlar genellikle duygularını kontrol etmekte zorlanırlar. Kolayca savunmaya geçebilir veya eleştiriye öfkeyle tepki verebilirler. Ayrıca, kıskançlıklarını veya kıskançlıklarını kontrol edemeyebilirler. Bu, partnerlerinin davranışlarını kontrol etmeye çalışabilecekleri için ilişkilerde sorunlara yol açabilir.

Özdenetim eksikliği de güvenilmez bir kişinin işareti olabilir. Kendi fikirleriyle sizi etkilemeye çalışabilirler veya sonuçlarını düşünmeden fevri hareketlerde bulunabilirler. Bu tür davranışlar kazalara veya riskli durumlara yol açabileceğinden tehlikeli olabilir.

Birinin güvenilir olup olmadığını bilmek istiyorsanız, özdenetimlerine dikkat edin. Kendini kontrol edemeyenlerin güvenilmez olma olasılığı daha yüksektir.

Geçmişini gizleyen insanlara dikkat edin

Çıkmaya gelince, yapılacak en önemli şeylerden biri partnerinizi tanımaktır. Bu, geçmişlerini, gelecekle ilgili umutlarını ve hayallerini ve onları harekete geçiren şeyleri öğrenmeyi içerir. Ne yazık ki, herkes geçmişi hakkında açık sözlü değil. Bazı insanlar çeşitli nedenlerle geçmişlerini saklamayı seçerler. Bunu yapmak için bazı zararsız nedenler olsa da, geçmişinizi saklamak da tehlike işareti olabilir.

Bir şeyler saklayan insanlar reddedilmekten veya yargılanmaktan korkabilirler ve bu onları flört etmek için tehlikeli hale getirebilir. Ayrıca geçmişlerinde daha sonra sizi rahatsız edebilecek karanlık veya nahoş bir şey saklıyor olabilirler. Gizli bir geçmişi olan biriyle çıkmayı düşünüyorsanız, dikkatli ilerlediğinizden emin olun. Geçmişleri hakkında endişeleniyorsanız bir geçmiş kontrolü yapın ve bulduklarınızı beğenmezseniz çekip gitmeye hazır olun.

Diğer insanların zamanına karşı düşünceli olmak

Çıktığınız kişinin güvenilir olup olmadığını öğrenmenin en kolay yollarından biri, diğer insanların zamanına ne kadar değer verdiğini izlemektir. Güvenilir bir birey her zaman zamanında ve başkalarının zamanına saygılıdır. Olaylara sürekli geç kalıyorlarsa bu bir sahtekârlık belirtisi olabilir.

Dakiklik eksikliği her zaman güvenilmez bir kişinin göstergesi değildir. Ancak randevunuz sürekli plan değiştiriyorsa veya taahhütlerini bozuyorsa, zamanınıza değer vermediklerinin bir işareti olabilir.

Bu, diğer kırmızı bayraklarla birlikte endişe kaynağı olabilir.

Savunmacılık

Özellikle saldırıya uğradığımızı veya yanlış anlaşıldığımızı hissettiğimizde, zaman zaman biraz savunmaya geçmemiz normaldir. Ancak biri sürekli olarak savunmada olduğunda, daha derin bir şeylerin döndüğüne dair bir kırmızı bayrak olabilir. Bir ilişkide, sürekli savunuculuk, birinin incinmekten veya reddedilmekten korktuğunun bir işareti olabilir. Yapıcı olsa bile, onları herhangi bir eleştiriye karşı aşırı duyarlı hale getiren geçmiş ilişkilerden bazı bagajları yanlarında taşıyor olabilirler . Sonuç olarak, en ufak bir eleştiriye bile açıklık ve iletişim yerine savunmacılıkla tepki verme eğilimindedirler. Her zaman savunmada olan biriyle çıkıyorsanız, neler olup bittiği ve neden olduğu hakkında dürüst bir konuşma yapmanız önemlidir. Aksi takdirde, ilişkinin asla gerçekten zeminden kalkamayacağı muhtemeldir.

Çözüm

Çıkmaya gelince, partnerinize güvenebilmek önemlidir. Ne yazık ki, herkes güvenilir değil. Randevunuzun güvenilir olup olmadığını nasıl anlayacağınızı merak ediyorsanız, özdenetimlerine , dakikliklerine ve savunuculuklarına dikkat edin. Bunların hepsi, daha derin bir şeyin devam ediyor olabileceğine dair kırmızı bayraklardır. Dikkatli olursanız, güvenilmeyen biriyle ilişkinizde incinmekten kaçınabilirsiniz.

Bir yanıt yazın