You are currently viewing Quentin Tarantino’nun Son Filmi Belli Oldu: “The Movie Critic”

Quentin Tarantino’nun Son Filmi Belli Oldu: “The Movie Critic”

  • Post author:
  • Post category:haberler

Çekimler 2023 sonbaharında başlıyor…

.

Quentin Tarantino‘nun 10. filmi hakkında detaylar ortaya çıktı. Filmin adı “The Movie Critic” olacak ve çekimlerin bu yılın sonbahar aylarında başlaması planlanıyor. Kariyerini 10. filmiyle noktalayacağını söyleyen yönetmen, eğer ileride kararını değiştirmezse “The Movie Critic” kariyerinin son filmi olacak.

The Hollywood Reporter’a göre filmin senaryosu tamamlandı. Hikaye detayları gizli tutulsa da kaynaklar filmin 1970’lerin sonlarında Los Angeles’ta geçtiğini ve merkezinde bir kadın başrol olduğunu belirtiyor.

Bu bilgiler, “The MovieCritic”in bir deneme yazarı, romancı ve hala tüm zamanların en etkili film eleştirmenlerinden biri olan efsanevi Pauline Kael’e dayandığı veya ondan ilham aldığı varsayımına yol açtı. Filmin geçtiği 1970 sonlarında Kael, aktör Warren Beatty’nin emriyle, kısa bir süre için Paramount için danışman olarak çalıştı. Ayrıca Tarantino’nun Kael’e derin bir saygı duyduğu biliniyor.

Proje şimdilik bir stüdyoya sahip değil, ancak bu hafta gibi erken bir tarihte stüdyolara veya alıcılara çıkabileceği bildiriliyor. Tarantino’nun 2019’daki son filmi “Bir Zamanlar Hollywood’da“nın izinden gidilirse Sony büyük olasılıkla pazarlıkta lider olacak. Bu film iki Oscar kazandı ve dünya çapında 377 milyon doların üzerinde hasılat elde etti.