You are currently viewing Oscar’lı Yönetmen Sam Mendes ve Tom Holland “Hamnet” İçin Bir Araya Geliyor

Oscar’lı Yönetmen Sam Mendes ve Tom Holland “Hamnet” İçin Bir Araya Geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Shakespeare’in küçük yaşta ölen oğlu Hamnet’in hikayesinden yola çıkan ödüllü kitap film oluyor.

.

Maggie O’Farrell tarafından kaleme alınan ve çok olumlu eleştirilerin yanı sıra Women’s Prize, National Book Critics Circle Award gibi ödüller alan “Hamnet” kitabı beyaz perdeye uyarlanıyor.

Filmin yönetmenliğini Oscar’lı usta yönetmen Sam Mendes (American Beauty, 1917) üstlenirken, başrolde Marvel Sinematik Evreni’nin Spider-Man’i olarak yıldızını parlatan Tom Holland üstlenecek. Senaryo ise Chiara Atik‘e emanet.

“Hamnet”, dünyanın en ünlü yazarı William Shakespeare’in ve karısı Agnes’in, tek oğulları Hamnet’in kaybıyla baş etme mücadelesini anlatıyor. Roman, Shakespeare’in en ünlü oyunu Hamlet’in zemininde geçen insani ve yürek burkan bir hikayeyi hayata geçirerek, bu kaybın duygusal, ailevi ve sanatsal sonuçlarını takip ederken tarihi gerçeklerle kurmacayı harmanlıyor.

1580’lerin İngiltere’sindeki Kara Veba sırasında, genç bir Latince öğretmeni olağanüstü, eksantrik bir genç kadına aşık olur. Agnes, kırsal kesimde şifacı olarak sıra dışı yetenekleri, bitkileri ve iksirleri insanlardan daha iyi anlaması ile tanınır. Kocasıyla Stratford-upon-Avon’daki Henley Caddesi’ne yerleştiğinde, son derece koruyucu bir anne olur ve Londra sahnesindeki kariyeri yükselmeye başlayan genç kocasının hayatında sarsılmaz bir güç haline gelir, ne var ki küçük oğlu hayatını kaybettiğinde derin bir acıyla baş başa kalır.

Geliştime aşamasında olan filmin çekim takvimi, oyuncu kadrosu gibi diğer detayları henüz belli değil.