You are currently viewing Oscar Ödüllü “Oppenheimer” 29 Mart’ta Prime Video’da!

Oscar Ödüllü “Oppenheimer” 29 Mart’ta Prime Video’da!

  • Post author:
  • Post category:haberler

7 Oscar ödüllü Oppenheimer, 2024 yılında Türkiye’deki sinemalarda en çok izlenen yabancı film oldu.

Universal Studios

Amerikalı bilim insanı J. Robert Oppenheimer’ın hayat hikayesini konu alan 7 Oscar ödüllü “Oppenheimer“, 29 Mart 2024 tarihinde Prime Video’da yayınlanacak.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Los Alamos Ulusal Laboratuvarı’nda nükleer bir silah geliştiren Amerikalı bilim adamı J. Robert Oppenheimer’ın hayat hikayesini konu alan film, atom bombasının geliştirilme süreci ve Oppenheimer’ın içsel mücadelesi anlatıyor.

Bu ölümcül icadın Hiroşima ve Nagazaki’de kullanılması planlanırken, bir bilim insanının etik değerlerle ve vicdanıyla başa çıkma hikayesi ele alınıyor.

Christopher Nolan‘ın yönetmenliğini üstlendiği ve Oscar ödüllü Cillian Murphy‘nin başrolünde yer aldığı “Oppenheimer” filminin oyuncu kadrosunda Emily Blunt, Matt Damon, Florence Pugh, Josh Hartnett, Casey Affleck, Rami Malek ve Kenneth Branagh gibi yıldız isimler yer alıyor.

Filmin senaryosu ise Christopher Nolan, Kai Bird ve Martin Sherwin tarafından yazıldı. Prime Video üyeleri; Oppenheimer, “Fast X“, “Road House” ve “Boys in the Boat” gibi birçok önemli yapımı tek bir üyelikle kolaylıkla izlemenin tadını çıkarıyor.