You are currently viewing “Oppenheimer” Christopher Nolan’ın En Uzun Filmi Olacak

“Oppenheimer” Christopher Nolan’ın En Uzun Filmi Olacak

  • Post author:
  • Post category:haberler

Ayrıntılı sinema gözü, pratik efektleri kullanmadaki ustalığı ve hikaye anlatımı ile aksiyonun sınırlarını zorlama konusundaki istekliliğiyle tanınan Christopher Nolan, tüm dikkatleri üzerine çektiği “Memento” filminden bu yana Hollywood’un en saygın yönetmenlerinden biri haline geldi.

Yönetmenin, atom bombasının mucidi Amerikalı fizikçi Robert Julius Oppenheimer’ın hayatını ve atom bombasının yaratılma sürecini anlatan son filmi “Oppenheimer” 21 Temmuz’da vizyona girecek. Sinemaseverler hem konusuyla hem de yıldızlarla dolu kadrosuyla dikkat çeken filmi dört gözle beklerken, filmin süresine ilişkin bilgi heyecanı daha da arttırdı.

“Oppenheimer” 3 saatlik süresiyle Christopher Nolan’ın filmografisindeki en uzun film olacak. Yönetmenin şimdiye kadarki en uzun filmi 169 dakikayla “Interstellar“dı. Onu 164 dakikayla “The Dark Knight Rises” takip ederken; “The Dark Knight” 152, “Tenet” ise 150 dakikalık süresiyle Nolan’ın en uzun filmlerini oluşturuyorlar.

Filmde Oppenheimer’ı, Nolan’ın daha önce de birlikte çalıştığı bir oyuncu olan Cillian Murphy canlandıracak. Oyuncu kadrosundaki diğer isimler arasında ise Matt Damon, Emily Blunt, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Gary Oldman, Alden Ehrenheich, Rami Malek, Kenneth Branagh ve Josh Hartnett yer alıyor.