You are currently viewing Onur Buldu’nun Rol Aldığı “Tebessüm” 2 Haziran’da Vizyonda!

Onur Buldu’nun Rol Aldığı “Tebessüm” 2 Haziran’da Vizyonda!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Güldür Güldür Show’un sevilen isimlerinden Onur Buldu’nun dramatik bir karakteri canlandırdığı “Tebessüm” 2 Haziran’da sinemalarda!

Avcı Film, Su Yapım

Yapımcılığını Avcı Film ve Su Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Sezgin Cengiz’in yazdığı, yönetmenliğini Sezgin Cengiz ve Şiyar Gedik’in birlikte yaptığı “Tebessüm” filmi 2 Haziran’da vizyona giriyor.

BKM kadrosunun ve Güldür Güldür Show’un sevilen isimlerinden Onur Buldu’nun dramatik bir karakteri canlandırdığı “Tebessüm”, 35 yaşlarında olan ve bir devlet kurumunun arşiv bölümünde çalışan Mustafa’nın yaşamına odaklanıyor. Filmde izleyiciler, çevresi tarafından asık suratlılığı ve asosyalliği ile tanınan Mustafa’nın bir gecede değişen ve absürtleşen hikayesine tanıklık edecek. Karakterin başına gelen trajikomik durumlardan beslenerek bir kara komedi örneği sunan filmde Onur Buldu’ya Seda Türkmen, Adem Tosun, Güvenç Selekman, Özlem Gök ve Emir Çubukçu gibi oyuncular eşlik ediyor.

“Tebessüm”ün konusu kısaca şöyle: Çevresi tarafından asık suratlılığı ile tanınan Mustafa, İstanbul’da bir devlet dairesinde arşiv bölümünde çalışmaktadır. Mustafa’nın aranan bir katile benzemesi dolayısıyla sık sık polis kontrolüne takılması, işleri onun için içinden çıkılmaz bir hale sokmaktadır. Mustafa’nın imajından hoşnutsuzluğunu bilen arkadaşı Zeki’nin, onu güler yüzlü gösterecek bir planı vardır ve Mustafa’yı da buna ikna eder. Ancak işler ters gider, Mustafa’nın yeni imajı hiç de olumlu bir sonuç yaratmadığı gibi Mustafa için bundan sonra hayatında, pek de gülünecek bir şey kalmaz. Babasının Denizli’de hastaneye kaldırılıp bacağının kesildiğini öğrenir. Kesik bacağı gömmekle vazifelendirilen Mustafa ve kendisinin tam zıttı olan amcasının oğlu Mehmet kendilerini beklenmedik hataların içinde bulurlar.