You are currently viewing Nuri Bilge Ceylan İmzalı “Kuru Otlar Üstüne” Filminden 2 Afiş Yayınlandı

Nuri Bilge Ceylan İmzalı “Kuru Otlar Üstüne” Filminden 2 Afiş Yayınlandı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Film, Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışıyor.

.

Nuri Bilge Ceylan‘ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne” dünya prömiyerini yapacağı 76. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışıyor.

Daha önce “Kış Uykusu” ile Altın Palmiye kazanan Ceylan’ın bir kez daha ödüle uzanıp uzanamayacağını merakla beklerken, Ebru Ceylan film için hazırlanan iki afişi “Kuru Otlar Üstüne” filminin 12 Temmuz Fransa vizyonu için, ortak yapımcımız @memento_distribution tarafından hazırlanan iki afiş. Bir tanesi seçilecek?” notuyla paylaştı.


.

.

“Kuru Otlar Üstüne” filminin senaryosunu Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan ve Akın Aksu kaleme aldı. Akın Aksu “Ahlat Ağacı”nın senaryo ekibinde de yer almıştı. Filmin oyuncu kadrosunda Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekici rol alıyor.

Film, İstanbul’a atanmayı umarken Anadolu’nun ücra bir köyünde zorunlu hizmetinin dördüncü yılını bitiren genç öğretmen Samet’i konu alıyor. Samet, meslektaşı Kenan’la birlikte iki kız öğrenci tarafından taciz edilmekle suçlanınca, içine düştüğü çetin hayattan kurtulma umudunu tamamen kaybeder. Ancak kendisi de öğretmen olan Nuray ile tanışması, bu endişesini yenmesine yardımcı olabilir…