You are currently viewing Nicolas Cage’in Kont Drakula’yı Oynadığı “Renfield” Bir Devam Filmi Olarak Planlanmış

Nicolas Cage’in Kont Drakula’yı Oynadığı “Renfield” Bir Devam Filmi Olarak Planlanmış

  • Post author:
  • Post category:haberler

Yönetmen Chris McKay, filmin 1931 yapımı Dracula’nın devam hikayesi olduğunu açıkladı.

Beyazperde

Renfield“, yalnızca dünyanın en ünlü vampirinin merakla beklenen bir yeniden tasavvuru değil, aynı zamanda Tod Browning‘in 1931 tarihli klasik “Dracula” filminnin doğrudan devamı gibi görünüyor. Filmin yönetmeni Chris McKay, Collider ile yaptığı röportajda, yakında çıkacak olan filminin Universal Monsters evrenindeki ilk filmden nasıl esinlendiğini açıkladı.

Nicolas Cage’in Kont Drakula rolünde oynadığı filmin ana kahramanı aslında Drakula’nın sadık hizmetkarı Renfield’dır (Nicholas Hoult). Film, Renfield ve efendisinin klasik hikayesine benzersiz ve yeni bir bakış açısıyla yaklaşmayı amaçlıyor. Renfield, sahip olabileceği en kötü patron olan Drakula ile zehirli ilişkisini bitirmeye çalışırken, film bir ayrılık filmine de benziyor. Chris McKay filmi şöyle açıklıyor:

Renfield karakterine ve Drakula ile olan ilişkisine aşık oldum. Renfield, temelde bu kötü ilişkiden kurtulmak isteyen ve nasıl yapacağını bilmeyen bir adam – 93 yıldır bu ilişkinin içinde ve bundan kurtulmak istiyor. Buna bir fırsat olarak baktım çünkü içinde çok fazla kara komedi var, çok fazla aksiyon var ve içinde biraz da gerilim ve drama var. Bu yüzden bana gerçekten eğlenceli bir kombinasyon gibi geldi. Masaya çok sık gelen bir şey değil. Baktığınızda hala dünyanın en eski eserlerinden birine ve muhtemelen dünyanın en çok filme alınan eserlerinden birine bağlı olduğu açık olan bir şey. Drakula, tıpkı Hamlet ve Sherlock Holmes gibi, film üstüne filmde gördüğünüz edebi karakterlerden biridir.

McKay “Renfield” filminin, Universal tarafından geliştirilen ilk klasik canavar filmi olan 1931 yapımı “Dracula” ile kesin bir bağlantısı olduğunu da vurguluyor. Yönetmen bu filmin orijinal “Dracula”nın doğrudan bir devam filmi olmasını istemiş ve filmin pazarlama ekibine de filmi tanıtırken bunu vurgulamaları gerektiğini belirtmiş:

Pazarlama ekibine söylememiz gereken şeyin bu olduğunu, bunun tek doğrudan devam filmi olduğunu söylemeye devam ettim. Sanırım ‘Drakula’nın Kızı’nın bir devam filmi olduğunu iddia edebilirsiniz çünkü açılış sahnesi Tod Browning filminin sonrasını anlatıyor ama Bela Lugosi onda yok, tamamen farklı bir karakter dizisi. Ve harika bir film, eğer izlemediyseniz çılgınca. Filmin harika olduğunu düşündüm. Ama bana göre bu, o filmin Drakula ve Renfield’ının yer aldığı tek gerçek doğrudan devam filmi. Yani evet, keşke bunu pazarlamada kullansalar. Bence bu filmi konumlandırmanın komik bir yolu olurdu.

“Renfield” 14 Nisan’da sinemalarda!