You are currently viewing Netflix’in Narnia Günlükleri, “Barbie” Yönetmeni Greta Gerwig’e Emanet!

Netflix’in Narnia Günlükleri, “Barbie” Yönetmeni Greta Gerwig’e Emanet!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Oscar adayı senarist ve yönetmen Greta Gerwig, Narnia Günlükleri kitaplarından uyarlanacak yeni filmleri yönetmek için Netflix’le anlaştı.

Beyazperde

Greta Gerwig‘in Netflix için”Narnia Günlükleri” kitaplarına dayanan bir filmi yönetmek için görüşmeler gerçekleştirildiği bir süre önce duyulmuş olsa da konu hakkında resmi bir açıklama gelmemişti. Bugün, The New Yorker, Gerwig’in seriye dayalı iki uzun metrajlı filmin yönetmenliği için Netflix’le anlaştığını doğruladı.

Gerwig’e iki Narnia Günlükleri filminin emanet edilmesi, Netflix’in yaklaşmakta olan projeleri konusunda ne kadar kendinden emin olduğunu gösteriyor; bu da C.S Lewis’in çalışmasını her alanda çok sayıda projeye dönüştürmek anlamına geliyor.

Narnia Günlükleri’nde mitolojik bir krallık, kendisini yalnızca en saf kalplere sahip genç savaşçılara açar ve insan dünyasını da etkileyecek bir savaşa zemin hazırlar. Netflix’in kitapları nasıl uyarlamayı planladığına dair resmi bir açıklama yapılmasa da, Beyaz Cadı’nın Narnia’yı ele geçirme girişimleri ve Pevensie çocukları yeni dünyalarında ne yapacaklarını bulmaya çalışması ana olay örgüsü olacak.

Oyunculuktan yönetmenliğe geçiş yapan Greta Gerwig, şimdiye kadar etkileyici bir yönetmenlik özgeçmişi oluşturdu. “Lady Bird” ve “Little Women” gibi yapımlarla büyük beğeni toplayan Gerwig’in sıradaki projesi “Barbie” ise bu yazın en çok beklenen filmlerinden biri. Başrollerini Margot Robbie ve Ryan Gosling‘in üstlendiği film, 21 Temmuz’da vizyona girecek.