You are currently viewing NBC İmzalı “Kuru Otlar Üstüne” Cannes’daki İlk Gösterimini Yaptı

NBC İmzalı “Kuru Otlar Üstüne” Cannes’daki İlk Gösterimini Yaptı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Cannes resmi yarışma seçkisinde yer alan Nuri Bilge Ceylan imzalı Kuru Otlar Üstüne, Cannes’daki ilk gösterimini gerçekleştirdi.

.

Nuri Bilge Ceylan‘ın Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne” dünya prömiyerini bugün gerçekleştirdi. Başta Nuri Bilge ve Ebru Ceylan olmak üzere, başrol oyuncuları Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekici olmak üzere ekip katılımı ile gerçekleşen ilk gösterimin ardından, filmle ile ilgili ilk eleştiriler de gelmeye başladı.

197 dakika uzunluğundaki Kuru Otlar Üstüne için gelen ilk eleştiriler oldukça olumlu. Yönetmenin “Bir Zamanlar Anadolu’da“dan sonraki en iyi filmi olduğu da söylenenler arasında.

Film, İstanbul’a atanmayı umarken Anadolu’nun ücra bir köyünde zorunlu hizmetinin dördüncü yılını bitiren genç öğretmen Samet’i konu alıyor. Samet, meslektaşı Kenan’la birlikte iki kız öğrenci tarafından taciz edilmekle suçlanınca, içine düştüğü çetin hayattan kurtulma umudunu tamamen kaybeder. Ancak kendisi de öğretmen olan Nuray ile tanışması, bu endişesini yenmesine yardımcı olabilir…

Kuru Otlar Üstüne 12 Temmuz’da Fransa’da vizyona girecek. 76. Cannes Film Festivali ise 27 Mayıs Cumartesi akşamı sona erecek. Bakalım Altın Palmiye’yi bu yıl kim kucaklayacak?