You are currently viewing “Napolyon”dan Joaquin Phoenix ve Vanessa Kirby’li Yeni Görsel!

“Napolyon”dan Joaquin Phoenix ve Vanessa Kirby’li Yeni Görsel!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Vanessa Kirby filmde Napolyon’un büyük aşkı Josephine’i canlandırıyor.

.

Empire, Ridley Scott‘ın “Napolyon” filminden yepyeni bir görsel yayınladı. Fotoğraf, Oscar’lı aktör Joaquin Phoenix‘in canlandırdığı Napolyon Bonapart’ın, Fransa tacını Josephine de Beuharnais’e taktığı anı yansıtıyor.

Film, Napolyon’un basit bir askerden kudretli bir komutana ve sonunda Fransa İmparator’luğuna yükselişini anlatacak. Ancak Napolyon’un savaş meydanındaki başarıları kadar, gerçek aşkı Josephine ile olan ilişkisi de odak noktalarından biri.


Empire

Usta yönetmen Ridley Scott, filmde Oscar adayı Vanessa Kirby tarafından canlandırılan Josephine’i yazarken çok zorlandığını, çünkü her kaynakta karakterinin farklı bir şekilde yansıtıldığını söylüyor:

Çok zor bir işti çünkü Napolyon hakkında konuşmak istediğimde savaşlar hakkında konuşmaya başlamak çok kolay. Ben de dizginlemeye devam ettim, Josephine’e geri dönmeye devam ettim. Onun hakkında bu kadar zorlayıcı ve biraz anlaşılmaz olan şey; ister ilk elden hesaplar, ister üçüncü elden hikayeler, belgeler, tanıklıklar ve Napolyon’un mektupları olsun, her bir kitabın tamamen farklı olmasıydı. O sadece bu büyük çelişkiydi. ‘Tamam, bu o ve sanırım bunu yakalayabilirim’ diye kilitlendiğimi her düşündüğümde, bir şey buna tamamen karşı koyardı.

Josephine, Fransız Devrimi sırasında neredeyse ölmek üzere olan zengin ve soylu bir ailenin kız olarak başladığı hayatta Fransa İmparatoriçesi olmaya kadar yükseldi ve arkasında karmaşık ve pek anlaşılamayan bir miras bıraktı.

“Napolyon” 24 Kasım’da sinemalarda!