You are currently viewing “Mission Impossible: Ölümcül Hesaplaşma”dan 250 Milyon Dolarlık Başlangıç Bekleniyor

“Mission Impossible: Ölümcül Hesaplaşma”dan 250 Milyon Dolarlık Başlangıç Bekleniyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Görevimiz Tehlike serisinin 7. filmi “Mission Impossible: Ölümcül Hesaplaşma – Birinci Bölüm” 14 Temmuz’da sinemalarda!

Paramount Pictures

Yaz gişesi “Guardians of the Galaxy Vol. 3” ve “Spider-Man: Across the Spider-Verse” gibi başarıların yanı sıra “The Flash” ve “Indiana Jones and the Dial of Destiny” gibi bazı yüksek profilli hayal kırıklıklarıyla tam anlamıyla karmakarışık geçiyor.

21 Temmuz’da vizyona girecek “Barbie” ve “Oppenheimer“ın gişe rekabeti, toplam hasılatları merakla bekleniyor ancak onlardan önce, bu hafta, yazın en önemli filmlerinden biri olan “Mission Impossible: Ölümcül Hesaplaşma – Birinci Bölüm” vizyona girecek.

Dünya çapındaki gösterimlerine hafta ortasından itibaren başlayan filmin ilk beş günlük açılışında dünya çapında 250 milyon dolar hasılat elde etmesi bekleniyor. Sektörel raporlara göre bunun 90 milyon dolarının Amerika gişesinden, 160 milyon dolarının ise filmin gösterime girdiği diğer 70 pazardan geleceği tahmin ediliyor.

Görevimiz Tehlike serisinin 7. filmi olan “Ölümcül Hesaplaşma”nın prodüksiyonunda pandemi nedeniyle aksaklıklar yaşanmış ve toplam bütçe 291 milyon dolara yükselmişti. Bunun üstüne tanıtım için harcanan miktarı da eklediğimizde, filmin kârlı duruma geçip geçemeyeceği belli değil ancak gerçekten de 250 milyon dolarlık bir başlangıç yaparsa büyük bir adım atmış olacak.

Tom Cruise‘un başrolünde oynadığı son film “Top Gun: Maverick” ilk üç gününde dünya çapında 256 milyon dolar kazanmış ve gişe yolculuğunu 1.5 milyar dolar ile noktalamıştı. Gerçekçi aksiyon sahneleriyle büyük beğeni toplayan filmin etkisi, “Ölümcül Hesaplaşma”ya olan ilginin artmasına da neden olabilir.

Serinin bir önceki filmi “Mission Impossible – Fallout” Amerika’daki hasılatının %72’sini açılış haftasından sonra elde etmişti ancak bu sefer filmin karşısında çok güçlü rakipler var. Dolayısıyla açılış haftasındaki kazancı, toplam hasılatını belirlemek konusunda oldukça önemli.

Tom Cruise’un En Tehlikeli Aksiyon Sahneleri