You are currently viewing “Megalopolis”ten Adam Driver ve Nathalie Emmanuel’li İlk Görsel!

“Megalopolis”ten Adam Driver ve Nathalie Emmanuel’li İlk Görsel!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Francis Ford Coppola’nın yönettiği filmden ilk kare yayılandı.

Vanity Fair

Francis Ford Coppola‘nın merakla beklenen yeni “Megalopolis“in Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapmasına sadece brkaç hafta kala, Vanity Fair, filmde başrolleri paylaşan Adam Driver ve Nathalie Emmanuel‘in ilk görselini paylaştı.

İkilinin daha önce, oyuncu kadrosundaki diğer isimlerle birlikte kostümlü hallerini gösteren set fotoğrafları yayınlanmış olsa da filmden ilk kare böylece ortaya çıkmış oldu.


Vanity Fair

“Megalopolis” yıkıcı bir felaketin ardından New York şehrini bir ütopya olarak yeniden inşa etmek isteyen bir mimarın ve çatışmaya girdiği yozlaşmış bir belediye başkanının hikayesini anlatacak.

Driver bu mimarı canlandırırken, Emmanuel belediye başkanının sosyetik kızını, mimarın sevgilisini canlandırıyor. Filmde ayrıca Giancarlo Esposito, Aubrey Plaza, Shia LaBeouf, Kathryn Hunter, Dustin Hoffman, Jason Schwartzman, Jon Voight, Laurence Fishburne, Chloe Fineman ve James Remar gibi isimler rol alıyor.

Fotoğrafın yayınlandığı Vanity Fair makalesinde, Coppola’nın “Megalopolis” için ilk ilham kaynağı olarak H.G. Wells‘in “Things to Come“ını gösterdiği ve filmin “yarının dünyasını inşa etmekle ilgili” olduğunu söylediği de belirtiliyor.

Vanity Fair ayrıca, Coppola’nın 120 milyon dolarlık destanının yapım aşamasında olduğunu açıklamasından bu yana bir gizem olarak kalan film hakkında bir dizi yeni bilgiyi de detaylandırdı.

Coppola, “Megalopolis”in yaklaşık 300 yeniden yazımın ürünü olduğunu, 40’tan fazla akademisyenden, romancıdan, sanatçıdan, film yapımcısından ve şairden ilham aldığını söyledi ve “Roma destanı” masalını çağdaş bir New York şehri için modernleştirme sürecini detaylandırdı.

Filmin 40 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğu yönündeki söylentileri ortadan kaldırma fırsatını da değerlendiren yönetmen, bunun yerine “gelecekteki senaryolar için, ilginç bulduğu şeylerden, politik karikatürlerden veya farklı tarihi konulardan, oluşan bir not defteri için notlar ve kupürler” topladığını belirtti.