You are currently viewing Martin Scorsese’nin Yeni Filmi “Dolunay Katilleri”nden Kamera Arkası Videosu Yayınlandı

Martin Scorsese’nin Yeni Filmi “Dolunay Katilleri”nden Kamera Arkası Videosu Yayınlandı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Başrollerini Leonardo DiCaprio, Robert De Niro ve Lily Gladstone’un paylaştığı “Dolunay Katilleri” 20 Ekim’de sinemalarda!

Yönetmen koltuğunda Martin Scorsese‘nin oturduğu, başrollerini ise Leonardo DiCaprio, Robert De Niro ve Lily Gladstone‘un üstlendiği “Dolunay Katilleri” (Killers of the Flower Moon) filminden kamera arkası görüntüleri yayınlandı.

David Grann’in aynı adlı çok satan arşiv kitabından uyarlanan “Dolunay Katilleri” Osage cinayetlerini ve FBI’ın doğduğu dönemi konu alıyor. 1920’lerde, Oklahoma’daki Kızılderili birliği olan Osage’in üyeleri, kendi topraklarının altında zengin petrol rezervleri olduğunu keşfeder. Artık varlık içinde olan üyeler, şoförlü araçlara binmeye, konaklar inşa etmeye, çocuklarını Avrupa’ya okumaya göndermeye başlar.

Ancak bu zenginlik, birçok cinayeti de beraberinde getirir. Gün geçtikçe artan cinayetleri araştırmaya kalkanların sonu da ölüm olur. Ölenlerin sayısı yirmi dördü aştığında ise davaya FBI atanır. Henüz kurulma aşamasında olan FBI’a bağlı olan bir dedektif gizemli cinayetlerin sırrını çözmek şehre gelir. Dedektif, ele aldığı dava için büroda bulunan Amerikalı Kızılderili dahil olmak üzere gizli bir ekip kurar. Bölgeye sızmayı başaran ekip, soruşturmaya devam ettikçe yaşanan vahşetin arkasında korkunç bir sır olduğunu keşfeder.

Filmin senaryosunu “Forrest Gump”, “Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi” gibi filmlerin senarist koltuğunda oturan Eric Roth uyarladı. Filmde ayrıca Jesse Plemons, John Lithgow, Brendan Fraser, Tantoo Cardinal, Cara Jade Myers, JaNae Collins ve Jillian Dion gibi isimlerin rol alıyor.

“Dolunay Katilleri” 20 Ekim’de sinemalarda!