You are currently viewing Martin Scorsese, Sıradaki Filminde de DiCaprio’dan Vazgeçmiyor

Martin Scorsese, Sıradaki Filminde de DiCaprio’dan Vazgeçmiyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Scorsese, sıradaki filminin David Grann’in “The Wager” kitabından uyarlanacağını doğruladı.

.

Bu Cuma vizyona girecek olan “Dolunay Katilleri” filmi için tanıtım turunda olan Martin Scorsese, bir sonraki filminin David Grann‘in kurgu olmayan kitabı “The Wager“dan uyarlayacağını doğruladı.

“Dolunay Katilleri”nin uyarlandığı aynı adlı kitabın da yazarı olan Grann, Ağustos ayında “The Wager” için Fransa’da düzenlenen bir tanıtım toplantısında haberi ilk kez duyurmuş ve Leonardo DiCaprio‘nun yine başrolde olacağını söylemişti.

The Sunday Times ile konuşan Martin Scorsese’nin doğruladığı gibi, “Dolunay Katilleri”nde olduğu gibi “The Wager”da da Scorsese, DiCaprio ve Apple Studios bir araya gelecek. Filmin senaryosunu kimin uyarlayacağı şimdilik bilinmiyor.

Tam adı “The Wager: A Tale of Shipwreck, Mutiny and Murder” (Wager: Bir Gemi Enkazı, İsyan ve Cinayet Hikayesi) olan kitap, İngiliz Kraliyet Donanması’na ait bir gemi olan HMS Wager’in mürettebatının başına gelen gerçek olayları anlatıyor.

Gemi 1741’de şimdiki Şili kıyısı açıklarında ıssız bir adada battıktan sonra 30 güçsüz adamı taşıyan kırık dökük bir tekne Brezilya kıyılarına iner. Adamlar, batan gemiden sağ kurtulanlar olduklarını anlatırlar ve kahraman gibi karşılanırlar.

Altı ay sonra, Şili kıyılarında daha da harap durumdaki başka bir tekne bulunur. Bu teknedeki üç kişi kendilerinin aynı gemiden kurtulmayı başardığını, diğer adamların ise aslında isyancı olduğunu iddia eder. Suçlamalar havada uçuşurken İngiliz Deniz Kuvvetleri, daha sonra “The Wager Adası” olarak anılacak olan adada tam olarak ne olduğuna dair gerçeği ortaya çıkarmak için özel bir duruşma düzenler.

Scorsese ve DiCaprio şimdiye kadar “Gangs of New York” (2002), “The Aviator” (2004), “The Departed” (2006), “Shutter Island” (2010), “The Wolf of Wall Street” (2013) ve “Killers of the Flower Moon” (2023) filmlerinde birlikte çalıştı. 2015 yapımı kısa film “The Audition”ı a sayarsak, “The Wager” ikilinin sekizinci projesi olacak.