You are currently viewing “Kuru Otlar Üstüne”nin Türkçe Afişleri Yayınlandı!

“Kuru Otlar Üstüne”nin Türkçe Afişleri Yayınlandı!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Nuri Bilge Ceylan imzalı filmden Türkçe afişler yayınlandı.

.

Nuri Bilge Ceylan’ın, başrollerini Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici’nin paylaştığı son filmi “Kuru Otlar Üstüne“nin Türkçe afişleri yayınlandı.

76. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan filmdeki performansıyla Merve Dizdar, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü ve ülkemizde bu ödüle uzanan ilk isim oldu.


.

“Kuru Otlar Üstüne” İstanbul’a atanmayı umarken Anadolu’nun ücra bir köyünde zorunlu hizmetinin dördüncü yılını bitiren genç öğretmen Samet’i konu alıyor. Samet, meslektaşı Kenan’la birlikte iki kız öğrenci tarafından taciz edilmekle suçlanınca, içine düştüğü çetin hayattan kurtulma umudunu tamamen kaybeder. Ancak kendisi de öğretmen olan Nuray ile tanışması, bu endişesini yenmesine yardımcı olabilir…


.

Filmin senaryosunu Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan ve Akın Aksu ile birlikte kaleme aldı. Akın Aksu, Ceylan’ın bir önceki filmi “Ahlat Ağacı“nın senaryo ekibinde de yer almıştı. Film Cannes Film Festivali’ndeki dünya prömiyerinin ardından, 12 Temmuz’da Fransa’da vizyona girecek. Ülkemizdeki vizyon tarihi ise henüz belli değil.