You are currently viewing Kit Harington Artık Jon Snow Gibi Kahramanları Oynamak İstemiyor

Kit Harington Artık Jon Snow Gibi Kahramanları Oynamak İstemiyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Harington’ın Jon Snow karakterine odaklanan “Game of Thrones” spin-off projesi geçtiğimiz hafta iptal edildi.

HBO

HBO’nun efsane dizisi “Game of Thrones“ta Jon Snow karakterine hayat veren Kit Harington artık kahramanları canlandırmak istemediğini söylüyor.

Harington, Entertainment Weekly ile yaptığı röportajda bir neo-Western filmi olan “Blood for Dust“ta kötü bir karakteri canlandırmaktan duyduğu heyecanını dile getirdi. Aktör filmde, Scoot McNairy‘yle birlikte bir kartel için çalışan uyuşturucu ve silah satıcısı Ricky’yi canlandırıyor. Suçlu rolü Jon Snow’un ahlaki pusulasından çok uzak ve Harington’un keşfetmeye hevesli olduğu bir şey.

Harington, “Bu dünyanın Ricky’lerini, düşmanca pislik tiplerini oynama fırsatını nadiren buluyorum ve Scoot gibi bir aktörle karşı karşıya gelmek beni heyecanlandırdı” dedi. Ricky, aynı zamanda izleyicilerin Harington’ı bu kadar saçma bir bıyık ve Amerikan aksanıyla gördüğü nadir bir rol.

“Game of Thrones”un sona ermesinden bu yana hayranların onu pek fazla rolde görmemesinin bir sebebinin de farklı rollere yönelmek istemesi olduğunu ima eden aktör, “Eternals“ta Black Knight rolünü kapmış olsa da bu tam anlamıyla başarılı bir sonuç doğurmadı.

“Eternals”a gelen kötü tepkiler ve “Blade” filminin sürekli ertelenmesinden sonra, Marvel karakterini gelecekteki projelerde yeniden canlandırması pek olası görünmüyor ve kalıpları kırmak isteyen aktör sonunda, en azından bu açıdan doğru projeyi bulmuş gibi görünüyor.

“Game Of Thrones” Yıldızları Gotik Korku Filmi için Yeniden Bir Araya Geliyor!

“Görünüşe göre benim de bir süredir aradığım şey bu,” diyen Harington şöyle devam ediyor:

Game of Thrones’ta olağanüstü bir kahramanı canlandırdığımdan bu yana üstlendiğim rollere bakarsam, bir kahramanı canlandırma konusunda bir çeşit gerileme olduğunu kabul etmeliyim. Kahramanlık rolleriyle pek ilgilenmiyorum eğer ilgilenirsem de oldukça anti-kahraman olmalılar.

Tüm doğru şeyleri yapan ve iyi olmayı hedefleyen bir adamı oynamak daha zordur. Ve bence bunu başarıyla yapan, klasik kahramanlık rollerini oynayan insanlar çok yetenekli oyuncular. Ama şu anda, berbat insanları aramayı daha ilginç buluyorum.

“Game of Thrones” hayranları, dizinin finalinin ardından duyurulan “Jon Snow” dizisini uzun süre merakla beklediler. Dizinin, “Game of Thrones” finalinden hemen sonra devam etmesi ve Jon Snow’un duvarda geçirdiği günleri anlatması bekleniyordu. Fakat geçtiğimiz hafta, geliştirme aşamasındaki bu projenin iptal edildiği resmen duyuruldu. Kendisini tüm dünyada tanınır kılan bu rolle böylece vedalaşan Harington’ın istediği gibi rolleri elde edip edemeyeceğini zaman gösterecek.