You are currently viewing Kirli Sepeti 4. bölüm özet. Medine Meryem’in öldüğü evde işe mi giriyor

Kirli Sepeti 4. bölüm özet. Medine Meryem’in öldüğü evde işe mi giriyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Hayriye geçen bölüm Aylin’in kirli çamaşırlarını kocası Murat beye söylemişti. Medine’yi valiziyle alıp kendi çalıştığı eve götürürken arkasında bir kaos bırakmıştı. Murat kafası karışmış sorular sorarken Aylin panikle evde kalan donun kardeşine ait olduğunu söyler. Kardeşini aradıklarında çocuk kabul etmemekle beraber red de etmez. Murat çıkıp gider. Aylin ilk kez bebeğiyle tek kaldığı için ne yapacağını bilemeden deliye döner. 

Hayriye yanında Medine ile çalıştığı eve dönünce Nergis hanım için ambulans geldiğini kanamasının olduğunu görür. Yasemin çok telaşlıdır. Ambulansla beraber o da hastaneye gider. Neyse ki bebeğe bir şey olmamıştır. Yasemin o telaşla telefonunu almayı da Feyyaz’ı aramayı da unutmuştur. Ablası hatırlattığında aradığını söyler ama komşu Canan hanım yanında Songül ile gelir ve Feyyaz’ı kendisinin aradığını söyler. Nergis buna kızıp herkese Yasemin’in kendisini ittiğini söyler 

Aylin kafasını toparlanınca kucağında çocuğuyla Hayriye’nin evine gider. Niyeti evin hanımı Yasemin ile konuşmaktır. O olmayınca Hayriye’ye tehditler savurur. Hayriye bu kadarla kalmayıp tüm eleman bulma ajanslarına ve gruplara Aylin hanımı kötüleyen şeyler yayar. Yeni bir bakıcı için buraları arayan Aylin durumu anlayınca eline koz geçer ve kocasına “Bu kadınlar benimle uğraşıyor. Bak ne yalanlar söylemişler sırf ben eleman bulamayayım diye” der. Murat da karısına inanır

Nergis Feyyaz ve Yasemin olan olayları konuşup Hayriye’yi gönderip göndermemeyi oylar. Feyyaz yine Nergis’i tutunca Hayriye evde kalır. Ancak Nergis bu yaptığı iyiliğin karşılığını Hayriye’den elbette isteyecektir. Yasemin’i bitirmek için onda yardım isteyince Hayriye de Nergis’ten Aylin’in foyasını meydana çıkarmak için yardım ister. Nergis Aylin’i takip edip aşığıyla buluşmasını el ele konuşmasını videoya çeker.

Medine işsiz kalınca evsiz de kalır. Neyse ki İlkgül’ün fikri vardır. Meryem’in çalıştığı eve açık yakalamak için Medine’yi sokmaya karar verir.  İşsiz kalmamak için korksa da Medine işe “Tamam” der. Evin hanımı çocuğu yemek yemediği için kızını tanıyan Medine’yi kabul eder ama kocasına Meryem ile tanışmadıklarını söyler. Adam pek istemese de kabul eder. 

Medine o gün işe başlar. Evin hanımı yüzünde morluklarla Medine’yi eve alıp yukarı çıkar. Medine endişe ile bir süre bekleyip sonra kadına seslenir. Tam gidecekken küçük kızın annesine seslendiğini duyar. Yukarı çıktığında kadının yerde yattığını ve kafasından kan sızdığını görür

Doktor beye Kahraman İlkgül de Meryem’e ait not olduğunu olayın intihar olmadığını yazdığını söyler. Doktor telaşla bir adamını İlkgül’ün peşine takar. Adamı fark edip tartaklayan Kahraman onu doktorun tuttuğunu niyetinin notu ele geçirmek olduğunu öğrenir. Bu öğrendiklerini İlkgül’e anlatan Kahraman Meryem’i öldürenin evin beyi olabileceğini söyler. 

Songül geçen bölüm Kahraman’ın İlkgül’e Meryem’in bebeğinin babasının İlkkan olduğunu söylerken duymuştu. Kahraman kadına bir şey olmasından korktuğu için lafını kıvırır. Songül hemen oğluyla görüşür. İlkkan korkusundan Meryem ile ilişkisinin olduğunu ama birlikte olmadıklarını söyler. Songül her ne kadar oğlunu bilse de onun bu yalanına inanmak ister. Ancak bölüm sonunda polislerin oğlunu cinayet zanlısı olarak götürdüğünü öğrenir.