You are currently viewing Kate Winslet’lı Biyografik Dram “Lee”den Fragman

Kate Winslet’lı Biyografik Dram “Lee”den Fragman

  • Post author:
  • Post category:haberler

Winslet filmde, savaş fotoğrafçısı Lee Miller’a hayat veriyor.

Oscar ödüllü Kate Winslet‘ın savaş muhabiri ve fotoğrafçı Lee Miller rolünü üstlendiği biyografik drama “Lee“den resmi fragman yayınlandı.

Hikaye 1930’ların sonlarında Hitler’in Almanya’da iktidara gelmesiyle başlıyor. Miller (Winslet), Fransa’daki dünyasını ve sanatsal arkadaş çevresini geride bırakır ve sanat taciri Roland Penrose’a çılgınca aşık olarak Londra’ya gider.

İkili tutkulu bir ilişkiye başlar ve ardından Avrupa’da savaş çıkar. Zaten ünlü bir fotoğrafçı olan Miller, Britanya Vogue’u için verilen görevleri tamamlayarak bir iş bulur, ancak kadın fotoğrafçılara getirilen kısıtlamalar karşısında şok olur.

Hitler rejimi Avrupa’yı ele geçirirken Miller, işinin ataerkil kurallarla kısıtlanmasından dolayı giderek daha fazla hayal kırıklığına uğrar ve İngiliz iç cephesini belgelemeye başlar. Aksiyonun olduğu yerde kalmaya kararlı olarak düzene meydan okur ve kendisini II. Dünya Savaşı’nın ön cephesine taşımak için muazzam engelleri aşar.

Gerçeği belgelemek zorunda kalan kadın, merceğini acıya doğru çevirir ve yavaş yavaş Hitler’in, rejiminin masum kurbanlarına karşı işlediği şeytani suçlar nedeniyle yaşanan korkunç can kayıplarını ortaya çıkarmaya başlar.

Lee Miller, bu tehlikeli çalışmayı, savaş gerçeğinin büyük ölçüde gizlendiği Vogue Dergisi’nin kadın okurları adına gerçekleştirdi.

Filmde Kate Winslet’a Josh O’Connor, Andrea Riseborough, Andy Samberg, Alexander Skarsgård ve Marion Cotillard gibi yıldız isimler eşlik ediyor.

Senaryoyu Liz Hannah, Marion Hume ve John Collee kaleme alırken yönetmenliği Ellen Kuras üstlendi. Winslet, Kate Solomon, Troy Lum, Andrew Mason, Marie Savare ve Lauren Hant yapımcı olarak görev yapıyor.

“Lee”nin önümüzdeki sonbaharda sinemalarda olması planlanıyor.