You are currently viewing Jude Law ve Alicia Vikander Başrollü Tarihi Dram “Firebrand”e İlk Bakış

Jude Law ve Alicia Vikander Başrollü Tarihi Dram “Firebrand”e İlk Bakış

  • Post author:
  • Post category:haberler

Prömiyerini Cannes film festivalinde yapan Karim Aïnouz imzalı film Altın Palmiye için yarışıyor.

.

Dünya prömiyerini 76. Cannes Film Festivali’nde yapan Karim Aïnouz imzalı “Firebrand” filminden, başroldeki Jude Law ve Alicia Vikander‘i bir arada gösteren ilk kare yayınlandı.

“Firebrand” daha önce “The Other Boleyn Girl“, “The Tudors” gibi çok sayıda film, dizi projesine konu olan İngiltere Kralı VIII. Henry’nin altıncı ve son eşi olan Kraliçe Katherine Parr ile ilişkisine odaklanıyor.


.

Filmin yayınlanan ilk karesinde, Akademi ödüllü aktris Alicia Vikander (Ex Machina, The Danish Girl) tarafından canlandırılan Katherine Parr’ın ağzını kapatan sorunlu Kral (Jude Law) yer alıyor. Psikolojik gerilim türündeki film prömiyerinin ardından genel olarak olumlu yorumlar aldı.

Jude Law ve Alicia Vikander’in yanı sıra; Eddie Marsan, Sam Riley, Ruby Bentall, Erin Doherty, Amr Waked gibi isimlerin de oyuncu kadrosunda yer aldığı film, daha önce “Futuro Plajı“, “Dağların Denizcisi” gibi filmlere imza atan Brezilyalı yönetmen Karim Aïnouz’un ilk uluslararası projesi.

“Firebrand”in konusu kısaca şöyle: Kana bulanmış Tudor İngiltere’sinde, Kral VIII. Henry’nin altıncı ve son eşi Katherine Parr, Kral deniz aşırı ülkelerde savaştayken saltanat vekili olur. Katherine, radikal Protestan inançlarına dayalı yeni bir gelecek için elinden gelen her şeyi yapar. Giderek paranoyaklaşan Kral geri döndüğünde, Katherine’in çocukluk arkadaşını ihanetle suçlayarak ve onu kazıkta yakarak öfkesini radikallere çevirir.

Dehşete kapılan ama bunu inkar etmek zorunda kalan Katherine, kendini hayatta kalmak için savaşırken bulur. Komplo sarayda yankılanırken, kraliçenin hata yapmasını ve Henry’nin önceki eşleri gibi onun da kellesini almasını bekleyenler nefeslerini tutar. Zorbalıktan arınmış bir gelecek umudunu riske atan Katherine, Kral ve ülkesi uğruna kaçınılmaz olana boyun eğecek mi?