You are currently viewing Joker’in Yönetmeni Filmin 4. Yıl Dönümünü Joaquin Phoenix’in Devam Filmindeki Yeni Görünümü İle Kutladı!

Joker’in Yönetmeni Filmin 4. Yıl Dönümünü Joaquin Phoenix’in Devam Filmindeki Yeni Görünümü İle Kutladı!

  • Post author:
  • Post category:haberler
DC

Elbette 2019 öncesinde de Joker, sinema dünyasına yabancı değildi, ancak o yıl Batman’in baş düşmanı, sinema dünyasında kendi başına parlak bir yer edindi. Joker, Joaquin Phoenix‘in Arthur Fleck olarak başrolünde olduğu filmde Fleck’in deliliğe yolculuğu ve nihilizmi benimsemesi, Gotham Şehri’nde Batman’in olmadığı bir süreçte kendisini suçun farklı bir palyaço prensi olarak ortaya çıkarmıştı. Joker’ın çıkışının üzerinden dört yıl sonra yönetmen ve senarist Todd Phillips, filmin 4. yıl dönümünü kutlayarak yaklaşan DC filmi Joker 2 yani “Joker: Folie à Deux”dan Joaquin Phoenix’in yer aldığı bir görsel paylaştı.

Joker, Todd Phillips’in ticari olarak en başarılı filmi olması (1 milyar doları aşan ilk R-rated film oldu), birçok ödül kazanması ve Joaquin Phoenix’in En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü kazanması da dahil olmak üzere, önemli başarılarla hatırlanıyor.

Todd Phillips, Joker 2’nin geliştirilmekte olduğunu resmi olarak Haziran 2022’de doğrulamıştı ve aradan geçen bunca zamanda, devam filminin içeriğinin büyük bir kısmı hala gizemini koruyor. Bu fotoğraf, somut bir hikaye bilgisi açısından herhangi bir ipucu vermese de, dikkat çekici bir görsel.

Todd Phillips, Çekimleri Tamamlanan “Joker: Folie à Deux”dan Yeni Görseller Paylaştı

Joker filminin sonunda Arthur Fleck’i bıraktığımızda, canlı yayında talk show sunucusu Murray Franklin’i öldürmekten dolayı tutuklanmış, bu da Gotham Şehri’nde Arthur’un hayatın kaos dolu tarafını benimseyen insanlar tarafından körüklenen isyanların patlak vermesine neden olmuştu. Bir grup gösterici onu taşıyan polis aracına çarptıktan sonra kısa bir süreliğine serbest bırakıldı, ancak sonunda Arkham Eyalet Hastanesi’nde hapsedildi. Kuruma girdikten sonra ise hızla kanlı olaylara sebep olmaya başladı.

“Joker: Folie á Deux” İçin Harley Quinn Olan Lady Gaga’ya İlk Bakış!

Bakalım Lady Gaga‘nın da yer alacağı Joker: Folie à Deux’da bizi neler bekliyor? Konu detayları ayrıntılı olarak paylaşılmasa da filmin, akıl hastanesine kapatılan Arthur Fleck/Joker ile ilk filmin kaldığı yerden devam edeceği tahmin ediliyor. Joker ile Lady Gaga’nın Harley Quinn’i de muhtemelen burada tanışacaklar.