You are currently viewing John Wick’in Sessizliğinin Sırrı Ortaya Çıktı!

John Wick’in Sessizliğinin Sırrı Ortaya Çıktı!

  • Post author:
  • Post category:haberler

“John Wick 4″ün repliklerini Keanu Reeves kısaltmış.

Lionsgate

Keanu Reeves‘in John Wick karakteri serinin ilk filmlerinde de pek konuşkan değildi ancak 169 dakikalık son filmde karakterin neredeyse hiç konuşmaması izleyicilerin dikkatini çekti.

The Wall Street Journal’daki bir rapora göre, “John Wick 4“te Keanu Reeves’in yalnızca 103 satır diyalogu var ve ağzından sadece 380 kelime çıkıyor. John Wick’in kullandığı bu kelimelerin üçte biri ise yalnızca tek kelimenin tekrarından oluşuyor.

Karşılaştırma yapmak gerekirse, 101 dakikalık ilk filmde Reeves 484 kelime konuşuyordu. Ayrıca “John Wick 4″ün fragmanı, Reeves’in filmdeki diyalogunun %10’unu kullanıyor ve aktör fragmanda, filmin ilk yarım saatinden daha fazla konuşuyor.

Filmin ortak senaryo yazarı Michael Finch, Reeves ve yönetmen Chad Stahelski‘nin “ilk senaryoda karakter için yazılan diyaloğun kabaca yarısını” kaldırdığını yani bunun tasarım gereği olduğunu söylüyor.

Wick ve Marquis de Gramont’un (Bill Skarsgård) düellolarının kurallarını ortaya koyduğu sahnenin orijinalinde, Wick diyaloğun %50’sine sahipti. Ancak filmin son halinde Reeves diyaloglarını olabildiğince azalttı ve karakteri “tabanca” gibi bir avuç tek kelimelik yanıtlarla sınırladı.

John Wick’in bu filmdeki en uzun repliği, arkadaşı Osaka Continental Hotel yöneticisi Shimazu Koji’ye (Hiroyuki Sanada) söylediği “Sen ve ben uzun zaman önce iyi bir hayatı geride bıraktık dostum” cümlesi oldu.