You are currently viewing Jennifer Aniston “9’dan 5’e” Yeniden Çevriminin Yapımcılığını Üstleniyor

Jennifer Aniston “9’dan 5’e” Yeniden Çevriminin Yapımcılığını Üstleniyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

1980 yapımı ikonik komedi filmi “Nine to Five” yeniden çekiliyor.

.

Jennifer Aniston, 20th Century Studios için 1980’lerin ikonik ofis komedisi “9’dan 5’e“nin (Nine to Five) yeniden çevriminin yapımcılığını üstlenmeye hazırlanıyor.

Orijinal filmde rol alan Dolly Parton, Jane Fonda ve Lily Tomlin, terfiler için sürekli göz ardı edilen, fikirleri çalınan bir ofisin yaygın cinsel taciz kültüründe tutunmaya çalışan sekreterlere hayat verdiler.

Cinsiyetçi, narsist, yalancı patronları (Dabney Coleman), içlerinden biriyle yatması için şantaj yaptığında üçlü patronu kaçırıp rehin tutar ve onun zimmete para geçirme planını, kendileri için de para kazanmanın bir yolunu ortaya çıkarır.

1980 yapımı, Colin Higgins imzalı orijinal film büyük bir hit oldu ve kültürel bir mihenk taşına dönüştü. Filmin popülerliği, 1982-1983 yılları arasında ABC’de yayınlanan bir sitcom ortaya çıkardı. Yaklaşık altı yıl önce bir devam filmi yapma girişimi ortaya çıksa da başarısız oldu.

Yeniden çevrimin senaryosunun üstünde, “Juno“, “Lisa Frankenstein” gibi filmleri yöneten Diablo Cody çalışıyor, hikaye ayrıntıları şimdilik gizli tutuluyor. Aniston ve Echo Films ortağı Kristin Hahn filmin yapımcılığını üstleniyor. Aniston’ın filmde rol alıp almayacağı henüz bilinmiyor.