You are currently viewing Jamie Dornan, Robert Pattinson’ın Başarısını Kıskandığını İtiraf Etti

Jamie Dornan, Robert Pattinson’ın Başarısını Kıskandığını İtiraf Etti

  • Post author:
  • Post category:haberler

Oyunculuk kariyerlerinin başında oldukça yakın arkadaş olan ikili arasında neler yaşandı?

.

Jamie Dornan, yeni filmi “Heart of Stone“un tanıtımı için katıldığı bir Wired video röportajında​, kariyerlerinin ilk yıllarında Robert Pattinson‘ı “oldukça kıskandığını” itiraf etti.

Dornan, Pattinson, Eddie Redmayne ve Andrew Garfield gibi bugünün yıldız oyuncuları, kariyerlerinin başında İngiltere’de gelecek vadeden genç oyuncular olarak yakın arkadaşlardı. Ancak Pattinson’ın kariyeri, “Alacakaranlık” serisinde Edward Cullen olarak rol almasıyla birlikte, diğer isimlerden çok önce yükselişe geçti.

Dornan, “Rob’u ezelden beri tanıyorum,” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “O gerçekten iyi bir arkadaş. Onu seviyorum. Bence o etraftaki en heyecan verici oyunculardan biri. Muhtemelen bir noktada onu oldukça kıskandım. Londra’da hepimiz arkadaştık ve Rob bir yerlere giderken biz gitmiyorduk. Bence o dünyadaki en iyi adam.”

Dornan, Mart 2022’de de Entertainment Tonight’a, Pattinson’ın “Alacakaranlık” başarısının, kendisi ve İngiltere’deki aktör arkadaşları arasında küçük bir fark yarattığını ve kendileri iş bulamıyorken Pattinson’ın sürekli çalışıyor olması sonucunda “Rob bize gerçekten uyuyor mu?” diye düşündüklerini anlatmıştı.

İlk “Alacakaranlık” filmi 2008’de gösterime girdi ve Pattinson’u bir anda dünya çapında yıldız haline getirdi. Beş filmden oluşan seri, dünya çapında 3.3 milyar dolar hasılat elde etti ve 2012’ye kadar sürdü. Dornan ise 2015’te “Grinin Elli Tonu”nun vizyona girmesine kadar dünya çapında bir yıldız olmayı deneyimlememişti. Film ve iki devam filmi dünya çapında 1.3 milyar dolar hasılat elde etti.

Jamie Dornan’ın başrolünü Gal Gadot ile paylaştığı aksiyon filmi “Heart of Stone” 11 Ağustos’ta Netflix’te gösterime girecek.