You are currently viewing James Gunn’ın DC Evreni’nde Yeni Superman Kim Olacak?

James Gunn’ın DC Evreni’nde Yeni Superman Kim Olacak?

  • Post author:
  • Post category:haberler
Beyazperde

James Gunn‘ın “Superman: Legacy” filmi için oyuncu seçimleri hayranlar tarafından merakla bekleniyor. Superman’in daha genç yıllarına odaklanacak film, yeniden şekillendirilen DC Evreni’ni başlatacak ve başta Superman olmak üzere karakterler devam filmlerinde ya da DC Evreni’ndeki diğer yapımlarda da rol alacaklar.

Henüz oyuncu seçimleriyle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı ancak filmdeki önemli roller için birden fazla ismin yarıştığı biliniyor. The Hollywood Reporter’ın bildirdiğine göre, Clark Kent / Superman rolü için düşünülen oyuncuların arasında başı David Corenswet çekiyor.

Pearl“, “Look Both Ways“, “The Politician” gibi yapımlarla izleyici karşısına çıkan Corenswet, Mayıs sonunda ya da Haziran başında yapılacak ekran testi için yeterince ilerledi. Habere göre kim oldukları açıklanmayan iki oyuncu daha Superman rolü için ilk sıralarda yer alıyor. Daha önce İngiliz oyuncular Tom Brittney ve Andrew Richardson‘ın da bu rol için değerlendirilen isimlerden olduğu biliniyordu ancak son durumda iki isim de elenmiş gibi görünüyor.

Lois Lane rolü için Emmy ödüllü “The Marvelous Mrs. Maisel” yıldızı Rachel Brosnahan‘ın ilk sıralarda olduğu ve seçmelerde olağanüstü performans gösterdiği belirtiliyor. Ayrıca Samara Weaving (Ready or Not), Phoebe Dynevor (Bridgerton) ve Emma Mackey (Death on the Nile) de rolü kapmak için yarışıyor.

Neredeyse kesinleşmiş gibi görünen ve yalnızca bir ismin konuşulduğu tek bir rol var. Lex Luthor karakterine hayat vermesi için Nicholas Hoult‘un adı geçiyor. Son olarak “Renfield” ve “The Menu” ile izleyici karşısına çıkan Hoult, Robert Pattinson kadroya alınmadan önce Matt Reeves’in “The Batman” filminde başrol için değerlendirilen isimlerden de biriydi.

The Hollywood Reporter’ın kaynakları bu isimlerin bazılarının henüz ekran testine girmediğini vurguluyor ve stüdyonun henüz kesin karar almaya yakın olmadığını belirtiyor.