You are currently viewing James Cameron “Fantastic Voyage” Yeniden Çevrimi İçin Güncelleme Paylaştı

James Cameron “Fantastic Voyage” Yeniden Çevrimi İçin Güncelleme Paylaştı

  • Post author:
  • Post category:haberler

1966 tarihli bilim kurgu filmi “Fantastic Voyage”ın yeniden çevrimini Guillermo del Toro yönetecek.

.

Yönetmen James Cameron‘ın onlarca yıldır “geliştirilme aşamasında olan” birçok projesi vardı; “Avatar” ve yapımcılığını üstlendiği “Alita: Battle Angel” gibi filmlerin meyvelerini vermesi yaklaşık yirmi yıl sürdü.

Cameron, 1984 yapımı unutulmaz filmi “Terminatör“ün gösterimi ve bir ustalık sınıfı oturumu için bu hafta Paris’teki La Cinemateque’in onur konuğu oldu. Söyleşiye katılan Cameron, uzun süredir geliştirme aşamasında olan tutku projesi, 1966 yapımı bilim kurgu klasiği “Fantastic Voyage“ın yeniden yapımı hakkında sürpriz bir güncelleme sundu.

Richard Fleischer imzalı orijinal film, bilim adamlarının maddeyi küçültebilen bir teknolojiyi keşfetmesini ve insanları küçülterek vücudun kan dolaşımına göndermelerini konu alıyor.

Cameron 1990’ların sonunda projeyle bağlantılıydı ve o sırada bir senaryo yazmıştı. 2016 yılında, bir türlü hayata geçirilemeyen projeyi yönetmesi için Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro işe alındı. Cameron söyleşide şunları söyledi:

Bunu birkaç yıldır geliştiriyoruz ve çok yakında buna devam etmeyi planlıyoruz. [Orijinal filmde rol alan] Raquel Welch olmayacak ama oldukça iyi bir film yapabileceğimizi düşünüyoruz.

Hem del Toro hem de Cameron şu anda oldukça meşgul; Cameron “Avatar 3” ve diğer devam filmleri üzerinde çalışırken, del Toro “Frankenstein” uyarlamasını çekmeye hazırlanıyor ve sonrasında “Burried Giant” adlı animasyon film projesine geçmesi bekleniyor.

“Fantastic Voyage” filmini yönetmek için ilgisini kaybetmediğini söyleyen yönetmenin bu projeyi üçüncü olarak sıraya alabileceği tahmin ediliyor.

Cameron Le Figaro’ya verdiği röportajda da “2031 yılına kadar Avatar serisi üzerinde çalışmaya devam etmeyi” planladığını doğruladı. Ayrıca Denis Villeneuve‘ün “Dune” filmlerinin David Lynch’in uyarlamasından “çok daha ikna edici” olduğunu söyleyerek filmleri övmek için zaman ayırdı.