You are currently viewing İlk Buluşma İçin Giyinirken Neler Yapılır ve Neler Yapılmaz

İlk Buluşma İçin Giyinirken Neler Yapılır ve Neler Yapılmaz

  • Post author:
  • Post category:Sohbet
  • Post comments:0 Yorum

İlk izlenim son izlenimdir, özellikle biriyle ilk kez bir randevuda buluşuyorsanız. Kendinizi diğer kişinin önünde nasıl sunduğunuz onu ya başarır ya da bozar. Giymeyi seçtiğiniz kıyafet ve tarzınız karşınızdaki kişinin daha sizinle konuşmaya başlamadan kişiliğiniz hakkında çok şey bilmesini sağlar. Günümüzde yeni bir kişiyle tanışmak, öncelikle çok sayıda flört uygulamasının geliştirilmesi nedeniyle nispeten kolay hale geldi. Profilinizi bu flört uygulamalarında kolayca kurabilir ve ortamınıza uyan bir kişiyle eşleşebilir ve onlarla bir tarih ayarlayabilirsiniz.

Karşınızdaki kişinin de onunla ilgilendiğinizi bilmesi için ilk buluşmaya uygun şekilde giyinmeniz önemlidir . İşte ilk buluşma için giyinmenize yardımcı olacak birkaç ipucu. Sonuna kadar okuyun!

Gündüz İlk Buluşmada Ne Giyilir?

Gündüz saatleri daha rahattır. Basit ama sevimli bir kıyafet seçmek akıllıca bir yol olacaktır. Gün boyunca taze ve açık renkli giysiler giyin. Çok yapışkan veya yönetilmesi zor bir şey seçmeyin. Randevu boyunca rahat ettiğinizden emin olun.

Biraz üşürseniz diye crop top ve ince bir ceket ile iyi bir kot pantolon ya da düz ayakkabılarla şirin bir etek seçmek bayanlar için iyi bir seçenek olacaktır. Minimum aksesuarla doğal makyaj, özellikle dışarıda vakit geçiriyorsanız, böyle bir randevu için harika olur.

Erkekler ise düz bir t-shirt ya da düğmeli bir gömlek ile yırtık ya da bol bir kot pantolonu kendi tarzlarına uygun olarak seçebilirler. Görünümlerini bir çift iyi spor ayakkabı veya minibüs, bir beyzbol şapkası ve ellerinde bir saat veya aksesuar bandı ile tamamlayacaktı.

İlk Akşam Buluşmasında Ne Giyilir?

Akşamlar, görünümünüzün biraz daha klas olmasını ister. Muhtemelen biraz yiyecek almak ve takılmak için şık bir lokantaya veya kafeye gideceksiniz. Diğer kişinin görünüşünüzü seçerken zaman harcadığınızı düşünmesini sağlamak için duruma uygun şekilde giyindiğinizden emin olun. Randevunuza mükemmel bir izlenim bırakmak için modaya uygun kıyafetlerle ince ve koyu renkleri seçin.

Kadınlar, topuklu ayakkabılarla şık bir elbise veya pantolon ve sevimli bir bluz ile görünümle uyumlu gösterişli ayakkabılar giyebilirler. Düzgün saç ve feminen aksesuarlarla keyifli bir makyaj, tüm görünümü tamamlar, kendinizi iyi hazırlanmış ve modaya uygun hissetmenizi sağlar.

Bir akşam randevusu için erkekler ya şık bir takım elbise ya da gömlekli bir elbise pantolonu seçebilirler ya da resmi giyinmek istemiyorlarsa, koyu renkli bir gömlek ve iyi bir kemer ile iyi bir kot pantolon bu işi görecektir. Erkekler, seçtikleri stile bağlı olarak elbise ayakkabısı, makosen ayakkabı ve hatta spor ayakkabı giyebilirler. Saç, temiz ve bitmiş bir görünüm sağlamak için saç spreyi veya jöle kullanılarak düzgün bir şekilde yapılmalı ve şık bir saatle aksesuarlanmalıdır.

İlk Buluşma İçin Giyinirken Ne Yapmamalı?

İnsanların ilk buluşma için giyinirken yaptıkları en büyük hata, her şeyi fazla düşünmeleridir. Bir kıyafet, makyaj veya aksesuar seçerken fazla düşünmeyin ve sadece kalbinizin istediği şeyle gidin.

İkinci olarak, görünümü rahatlığa tercih etmeyin. Diğer kişiyle eğlenmek için tüm randevunuz boyunca rahat olmanız ve herhangi bir rahatsızlıktan dolayı gergin kalmamanız gerekir.

Tarzınıza veya kişiliğinize aykırı bir kıyafet seçmeyin. Bunu yapmak sizi kendiniz gibi hissettirmez ve bu, sevgilinizle geçirdiğiniz zamana yansır. Son olarak, her zaman daha azının daha fazla olduğunu unutmayın. Sırf diğer kişiyi etkilemek için aşırı giyinmeyin çünkü bu tüm görünümünüzü mahveder.

Hong Kong’un en güvenilir  arkadaşlık  sitelerinden biri olan “Hong Kong Bekarlarla Tanışın” uzmanlarına göre, bir kişi her zaman ilk kez toplum içinde buluşmalı ve planlarını bir arkadaşına bildirmelidir.

Son düşünceler

İlk randevunuzda giymeyi seçtiğiniz kıyafet sizi temsil eder ve karşınızdaki kişiye sahip olduğunuz kişilik tipini gösterir. Randevu için giyinirken akıllı ve uygun olun ve en önemlisi, her zaman kendinize karşı dürüst olmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın