You are currently viewing “Her Şeye Rağmen” 29 Eylül’de Sinemalarda!

“Her Şeye Rağmen” 29 Eylül’de Sinemalarda!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Film, Avrupa’da “Müthiş Türk” olarak anılan İlhan Doğan’ın hayat hikayesini anlatıyor.

Verway

Avrupa’da elde ettiği başarıları nedeniyle ‘Müthiş Türk’ olarak anılan iş insanı İlhan Doğan’ın hayat hikayesini anlatan “Her Şeye Rağmen” filmi vizyona girmek için gün sayıyor.

Verway’in yapımcılığını, Erdal Murat Aktaş’’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde İlhan Doğan’ı, Erkan Petekkaya ve Sinan Akdeniz canlandırıyor. İlhan Doğan, geçtiğimiz yıllarda yaşanan Neo Nazi cinayetlerinin aydınlatılamamasını protesto etmek için, uzun yıllar yaşadığı Almanya’yı terk etti.

Adana’da başlayıp Hollywood’a kadar uzanan hikayesiyle dikkat çeken filmin çekimleri de Türkiye ve Almanya’da gerçekleştirildi. Filmin Türk ve Alman oyunculardan oluşan kadrosunda Aslıhan Malbora, Holger Doelman, Nihan Büyükağaç, Robert Maaser, Ekin Mert Daymaz, Barbara Sotelsek, Vivien Lafleur, Serkan Durmuş, Mırza Sakiç, Christoph Jacobi ve Kaan Maximilianus Kaiser yer alıyor.

Film, çekimler sırasında Pandemi kısıtlamalarına, vizyona gireceği tarihte ise Türkiye’de 11 ili sarsan büyük deprem felaketine denk gelmiş, gösterim tarihi ertelenmişti. Filmin yapımcıları “Film çok iyi oldu. Hikayesi ile ilham veren bir film. Ancak pandemi ve 6 Şubat depremleri ile zorunlu olarak ertelendik. Adı gibi her şeye rağmen sonunda vizyona giriyor” dediler.

29 Eylül’de vizyona girecek olan “Her Şeye Rağmen”in galası ise 26 Eylül Salı günü Kanyon AVM’deki Paribu Cineverse salonlarında yapılacak. Ünlü isimlerinde davetli olarak katılacağı filmin galasına İlhan Doğan da katılacak. Filmin ikinci galası ise hikayenin başladığı yer olan Adana’da gerçekleştirilecek.

“Her Şeye Rağmen” filmi ekibi, 28 Eylül tarihinde de Azerbaycan Bakü’deki Park Cinemaları’nde yapılacak olan galaya da katıldıktan sonra; 29 Eylül’de Adana Seyhan’da, 30 Eylül gecesi de KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da izleyicinin karşısına çıkacaklar. Erkan Petekkaya’nın başrolünü oynadığı filmin Ekim ayı içindeki diğer bir önemli galası ise Amerika’da New York şehrinde gerçeleşecek.