You are currently viewing Harry Potter Dizisinden İlk Tanıtım Yayınlandı!

Harry Potter Dizisinden İlk Tanıtım Yayınlandı!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Yeni Harry Potter dizisi resmen duyuruldu ve ilk tanıtım yayınlandı.

Warner Bros.

Warner Bros. Discovery’nin HBO Max ve Discovery+ hizmetlerini birleştirdiği yeni dijital platformu “Max” yayın hayatına 23 Mayıs’ta başlıyor. Platformun tanıtımının ardından HBO Max’in, yani artık yeni adıyla Max’in merakla beklenen yeni projelerinden bazılarına ilişkin hayranları sevindiren haberler de geldi.

Bunlardan biri geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Harry Potter dizisiydi. Warner Bros. Discovery, Harry Potter kitaplarına dayanan dizinin geleceğini resmen duyurdu ve ilk tanıtım yayınlandı.

Yazar J.K. Rowling, Max’te dünya çapında yayınlanacak olan ve yeni bir oyuncu kadrosuyla klasik Harry Potter kitaplarının sadık bir versiyonu olarak adlandırılan dizinin sorumlu yapımcılığını üstleniyor.

Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, planın bu diziyi on yıl boyunca sürdürmek olduğunu “Gerçekten etkileyici, art arda on yıl boyunca insanlar HBO’da Harry Potter’ı görecek.” sözleriyle belirtirken, HBO ve Max’in İçerik Başkanı Casey Bloys “Seyircilere Hogwarts’ı yepyeni bir şekilde keşfetme fırsatı vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Rowling de bir açıklama yayınlayarak şu ifadeleri kullandı: “Max’in kitaplarımın bütünlüğünü koruma taahhüdü benim için önemli ve yalnızca uzun biçimli bir televizyon dizisinin sağlayabileceği bir dereceye kadar derinlik ve ayrıntıya izin verecek bu yeni uyarlamanın bir parçası olmayı dört gözle bekliyorum.”

Şu an için dizinin oyuncu kadrosuna ya da film serisindeki oyunculardan herhangi birinin geri dönüp dönmeyeceğine dair bir bilgi yok.