You are currently viewing “Gran Turismo” İçin Geri Sayım Başlarken, Efsane Pilot Jann Mardenborough Unutamadığı Anları Paylaştı

“Gran Turismo” İçin Geri Sayım Başlarken, Efsane Pilot Jann Mardenborough Unutamadığı Anları Paylaştı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Tüm zamanların en umulmadık yarış pilotlarından biri olan Jann Mardenborough’nun gerçek hikâyesine dayanan Gran Turismo’nun seyirci ile buluşmasına sayılı günler kaldı.

Sony Pictures

Bir yarış simülasyonu video oyunundan uyarlanan ve İngiliz profesyonel yarış pilotu Jann Mardeborough’un gerçek hayat hikayesinden esinlenen Gran Turismo filmi için geri sayım başladı. Vizyon öncesi açıklamalarda bulunan efsane pilot Mardeborough ve filmin başrol oyuncularından David Harbour, izleyiciyi sürücü koltuğunda oturtarak, saatte 300 kilometre giden bir roket gemisine bağlamanın nasıl bir his olduğunu hayal ettirecek bir deneyime davet etti.


.

“Evlerine gitmemden bıkıp bana Gran Turismo’yu hediye ettiler”

Gran Turismo’nun yarış sahnelerinde, kendisini canlandıran Archie Madekwe’nin dublörlüğünü yapan Mardeborough, röportajında PlayStation ve Gran Turismo serüvenin nasıl başladığını anlatırken unutamadığı anları ve hislerini paylaştı.

Mardeborough: “Sosyalleşmek için ailemle birlikte bir şenlik ateşine gittiğimiz gün, ebeveynlerimin arkadaşlarının PlayStation 1’ini ve Gran Turismo’sunu keşfettim. O gecenin ardından her zaman onların evine oyun oynamaya gitmeye başladım. Sürekli gelip gitmemden bıktıklarında, PlayStation ve Gran Turismo’yu ebeveynlerime verdiler ve ‘Bakın, oğlunuz bunu alabilir.’ dediler. İşte her şey oradan başladı.” dedi.


.

“Yüzüme şampanya sıkılmasıyla kazandığımı anladım!”

Mardenborough, GT ACADEMY’yi kazanma anında adını okuduklarını anlayamadığını anlatırken, “Yüzüme şampanya sıkılmaya başlandığında kazandığımı anladım” dedi. “İçimden ‘oh, hayatım şimdi tamamen değişecek. Tamamen değişecek’ dedim ve hemen annemi aradım. Bu hayatımın en güzel anıydı çünkü her şeyin değiştiği andı. İşte o an, aynı zamanda filme de yansıtılmış bir an” diye konuştu.

Gerçek pist ve gerçek arabalar kullanıldı!

Gerçek bir hikâyeyi mümkün olan en inandırıcı şekilde aktarmak için gerçek pist ve gerçek arabalar kullanılan filmde, 22’si kahraman araba olmak üzere, toplam 65 adet araçlık filo oluşturuldu. Filme başlarken “Aslında gerçek arabalarla, gerçek sürücülerle, gerçek pistlerle ne kadar çok çalışacağımızı pek bilmiyordum” diyen David Harbour ise “Bu filmde gördüğünüz şeylerin %95’i gerçek. Arabaların lastik değişikliklerini yaptık, onların yakıtlarını doldurduk ve diğer sürücülerle gerçek zamanlı olarak pistte tur atıyorduk. Gerçekten yarış arabalarının 30 metre yukarısında uçan bir helikopterdeyim” dedi.

Jann’in koltuktan kokpite etkileyici geçişini drone çekimleriyle destekleyerek dünyadaki tüm izleyicilere nefes kesici bir deneyim sunmaya hazırlanan filmin oyuncu kadrosunda David Harbour ve Archie Madekwe dışında Orlando Bloom, Darren Barnet, Geri Halliwell Horner ve Djimon Hounsou gibi önemli isimler yer alıyor.

“Gran Turismo” 25 Ağustos’ta sinemalarda!