You are currently viewing “Görevimiz Tehlike 7” Üç Yıl Sonra Nihayet Tamamlandı!

“Görevimiz Tehlike 7” Üç Yıl Sonra Nihayet Tamamlandı!

  • Post author:
  • Post category:haberler

“Mission Impossible: Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm”ün yapım süreci resmen sona erdi.

Christopher McQuarrie‘nin yönettiği “Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One” (Ölümcül Hesaplaşma – Birinci Bölüm) yapıma başlanmasının üzerinden üç yıl geçtikten sonra, vizyona girmesine 5 hafta kala resmen tamamlandı.

İki bölümlük finalin ilk yarısı Şubat 2020’de prodüksiyona başladı, ancak COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle kısa süre içinde durduruldu. Sonrasında, Eylül 2020’de başlayan çekimler, pandemi koşullarının getirdiği yeni kısıtlamalarla bir durup bir devam ederek tam bir yıl sürdü.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında ise “Mission: Impossible – Dead Reckoning Part Two” (Ölümcül Hesaplaşma – İkinci Bölüm) için sete çıkıldı ve çekimler bu yılın başlarına kadar devam etti. Ayrıca yönetmen McQuarrie, Nisan ayı sonlarında tamamlanan “Birinci Bölüm” için bazı ek sahneler çekildiğini ortaya koydu.

Sonradan gelen bu sahnelerle birlikte, kurgu, VFX, müzik, renk derecelendirme ve daha fazlasını içeren post prodüksiyon süreci de tamamlandı. Görevimiz Tehlike serisinin 7. filmi böylece 14 Temmuz’da izleyicilerle buluşmaya hazır.

Bu filmde McQuarrie ve Tom Cruise, gişe rekorları kıran, beşinci film “Rogue Nation” ve altıncı film “Fallout” ile elde ettikleri başarının ardından üçüncü kez Görevimiz Tehlike için bir araya geliyor. Yapımı yaklaşık 290 milyon dolara mal olan filmde ayrıca Hayley Atwell, Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Ving Rhames, Vanessa Kirby, Henry Czerny, Shea Whigham, Pom Klementieff ve Esai Morales rol alıyor.

“Mission Impossible: Ölümcül Hesaplaşma – Birinci Bölüm” Serinin En Uzun Filmi Olacak!