You are currently viewing Gönül Dağı 113. bölüm özet. Yeşim yetimhaneye verilen abisini arıyor

Gönül Dağı 113. bölüm özet. Yeşim yetimhaneye verilen abisini arıyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Yeşim babasına barışmak ümidiyle gider. Kız küçükken dama çıkmış; annesi onu kurtarmak isteyip aynı dama çıkınca ağırlığına dayanamayan damdan içeri düşüp annesi ölmüştür. Babası süreklYeşim’ia nnesini öldürmekle suçlamışmış. Şimdi de “Benden sana baba olmaz. Sen git abini bul” der. Yeşim bir abisi olduğunu ancak o zaman öğrenir. 

Yeşim tekrar tertibin evine gider. Erkan’la yolda karşılaştıklarında Erkan kızı ayva bahçelerine götürür. Güzel zaman geçirirler. Yeşim; abisinin bırakıldığı yetimhaneye gidip durumu anlatıp abisinin kim olduğunu sorar. Araştıracaklarını söylerler. Erkan sevgisini Yeşim’e açar. Tertibin odasında Erkan’la resimlerini gören Yeşim; Erkan’a “Sen kimsin. Bu ne cüret der.” Bölüm sonunda abisinin Fazıl olduğunu öğrenen Yeşim; abisine gidip durumu açıklar. Fazıl yine şaşkındır

Veysel evi yandığında ne kızını ne kendisini kurtaramayınca yürümek için daha çok çabalamaya başlar. Fizik tedavi merkezi zamana yaymak isteyince Veysel çabuklaştırmak için Ramazan’a bir yürüme alanı yaptırtır. Tedaviye kendi başına devam edince yorulur. Durumu öğrenen karısına içini döker.

Asuman Ramazan’ın yazdığı ikinci hikayeyi görüp okur. Çok beğenince bir yarışmaya gönderme teklifinde bulunur. İlk hikayesi çalınan ve hala mahkemelik olan Ramazan istemez.

Rıfat un fabrikasında geçirdiği kazada bacağını incitmiştir ama hastanede kalmak istemediği için bir şey yokmuş gibi davranıp kimseye belli etmez ama topallıyordur. Sonrasında Ciritçi Abdullah’a gidip durumunu anlatıp bir çıkıkçıya kendisini götürmesini ister. Abdullah dede de çıkıkçı da hastaneye gitmesini söyler ama Rıfat dinlemez.

Rıfat; çıkıkçıya ayağını zorla sardırtır ama ağrısı ateşi olur. Üstelik ayağıda morarmaktadır. Abdullah dedenin haber verdiği Kenan eve gelip bacağa bakıp Rıfat’ı hemen hastaneye götürür. Bebeklerine bakmak için çalışması gerektiğini düşünen ve bu yüzden hastaneye gitmeyen Rıfat gecikmiştir. Bacağının kangren olup kesilme tehlikesi vardır. 

Hamdi; sevdalandığı kızdan geldiğini sandığı mektuplarla umutlanır. Kıza açılmaya gittiğinde kızın sözlendiğini görür. Kızla yüzleştiğinde bir şeyden haberi olmadığını öğrenir. Babasıyla eskiden çok ucuza yerlerini aldığı bir adamın intikam oyunu olduğunu anlar. 

Hüseyin kız istemedeki olaylardan sonra kızın kapısına gidip kendisini anlatmaya çalışır ama kadın da davul bile dengi dengine görüşündedir.

Taner Selma ve ailesini kahvaltıya davet eder. Selma’nın annesi herkesin haberi olduğunu dile daha fazla düşmeden işi uzatmamalarını bir an önce evlenmeleri gerektiğini söyler. İkili çok sevinir

Zafer akşam vakti Selma’yı kaçırır. Telefonundan annesi ve Taner’e arkadaşında kalacağını yazar. Anne ertesi gün Taner’e gidip kızının kayıp olduğunu söyler. Bu arada Selma fırsatını bulup Zafer’in elinden kaçar ve zehirli gaz olan bir mağaraya girer. Zafer peşinden giremez. Taner Selma’nın telefon sinyalinden yerini bulup mağaraya girer. Mavi kelebek ikisini de kurtarır. Taner Zafer’i görünce döver ve jandarmaya teslim eder.