You are currently viewing “Five Nights At Freddy’s” Yılın En Çok Kazanan Korku Filmi Oldu

“Five Nights At Freddy’s” Yılın En Çok Kazanan Korku Filmi Oldu

  • Post author:
  • Post category:haberler

Emma Tammi’nin video oyunu uyarlamasında Josh Hutcherson ve Matthew Lillard rol alıyor.

Blumhouse

Popüler bağımsız video oyunundan uyarlanan “Five Nights at Freddy’s” (Freddy’nnin Pizza Dükkanı’nda Beş Gece) kötü eleştirel yorumlarına ve puanlarına rağmen küresel gişedeki performansıyla etkilemeye devam ediyor.

Şu anda dünya çapındaki hasılatı 271 milyon dolara ulaşan film, 20 milyon dolarlık bütçesinin 10 katından fazlasını kazanmayı başardı ve 2023’ün en çok kazanan korku filmi oldu. Bu hasılatın 132 milyon doları, filmin tüm zamanların en iyi üçüncü korku filmi açılışına imza attığı Amerika gişesinden geliyor.

“Five Nights at Freddy’s”, hem kendisini hem de küçük kız kardeşi Abby’yi (Piper Rubio) geçindirmek için bir iş bulmaya çalışan genç bir adam olan Mike Schmidt’i (Josh Hutcherson) konu alıyor. Steve Raglan (Matthew Lillard) ona terk edilmiş bir restoranda gece güvenlik görevlisi pozisyonunu teklif ettiğinde bu fırsatın kaçmasına izin veremez. Ancak Mike, pizzacının, görünüşe göre ele geçirilmiş animatronik maskotlarla birlikte gizlediği dehşetten tamamen habersizdir!

Amerika gişesinde açılış hafta sonunda 80 milyon dolar kazandıktan sonra, “Insidious: The Red Door” ve “The Nun II” gibi yapımları geride bırakarak yılın en çok hasılat yapan korku filmi oldu. Film açılıştan sonraki her hafta sonu önemli düşüşlerle karşılaştı, ancak sadık hayran kitlesi, filmin stüdyo için karlı bir girişim olmasını sağladı. Bu filmin bir serinin başlangıcı mı olduğu yoksa Blumhouse’un farklı konseptlere mi yöneleceği henüz bilinmiyor.