You are currently viewing Eddie Murphy’li Pembe Panter Filmi Geliyor

Eddie Murphy’li Pembe Panter Filmi Geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Amazon ve MGM’in geliştirdiği yeni Pembe Panter projesinin başrolü için Eddie Murphy ile görüşülüyor.

Beyazperde

Emmy ve Altın Küre ödüllü Eddie Murphy, MGM ve Amazon’un yeni Pembe Panter filminde başrolü üstlenmek için görüşmeler gerçekleştiriyor. The Hollywood Reporter’ın haberine göre Murphy beceriksiz polis memuru Müfettiş Clouseau rolünde izleyici karşısına çıkacak.

Kaynaklar, yeni uzun metrajlı projenin, hem Pembe Panter filmlerini hem de çizgi film geleneğini bir araya getirerek canlı aksiyon ve animasyon karışımı hibrit bir film olacağını belirtiyor. Hikayenin detayları resmen açıklanmamış olsa da filmin canlı aksiyon karakterlerinin, gerçek dünyadaki bir suçun çözümünde kendilerine yardımcı olması için animasyon Pembe Panter’i hapishaneden kaçırması üstüne şekilleneceği düşünülüyor.

Dokuz orijinal Pembe Panter filmi 1964’ten 1993’e kadar sürdü. Jacques Clouseau karakteriyle özdeşleşen Peter Sellers, altıncı filmin ardından vefat etti. 2000’lerin ortalarında gelen yeni filmlerde ise karaktere Steve Martin hayat verdi.

Murphy’nin önemli miktarda fiziksel komedi becerisi gerektiren Clouseau rolünü üstlenmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor ancak projeye dahil olan diğer aktörler veya yaratıcı kişiler hakkında başka hiçbir ayrıntı duyurulmadı.

Murphy, en son Jonah Hill ve Julia-Louis Dreyfus ile birlikte Netflix’in “You People” filminde izleyici karşısına çıktı. Aktörün sıradaki projeleri arasında ise Amazon’un komedi filmi “Candy Candy Lane”, Beverly Hills Cop serisinin dördüncü filmi “Beverly Hills Cop: Axel Foley“, ve soygun komedisi “The Package” var.